Miejski Klub Pływacki zdobywa Kołobrzeg

  • Adrian Wolanin
  • 2020-07-05 14:16:17
Miejski Klub Pływacki zdobywa Kołobrzeg
  • Foto: Kamil Biegański

Pierwsze starty po zamrożeniu sportu i pierwsze sukcesy! Siedmioosobowa ekipa Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecinek udała się wczoraj (04.07) do Kołobrzegu na lekkoatletyczny miting, z którego za sprawą Karoliny Cerk udało się wrócić z dwoma złotymi medalami.

Szczecinecczanka nie dała żadnych szans swoim rywalkom w biegu na 100 metrów, i z końcowym rezultatem 13,22 s. mogła świętować zwycięstwo. Jakby tego było mało, swój wyczyn powtórzyła na dystansie 200 metrów! Co warte podkreślenia, wczorajsze zawody były dla zawodniczki MKP Szczecinek powrotem do startów po pięcioletniej przerwie.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się pozostali reprezentanci szczecineckiej drużyny: Aleksandra Baranek, Hanna Skrobanek, Tomasz Drążkowski, Konrad Szczepański, Patrycja Nerć oraz Hanna Foltyniewicz. Szczególnie ostatnia z wymienionych, licząca zaledwie 14 wiosen zawodniczka może mieć szczególne powody do zadowolenia: w swoim debiucie w profesjonalnych zawodach lekkoatletycznych, w biegu na 1000 metrów, ustanowiła swój rekord życiowy z czasem 3:17,45.

Gratulacje należą się również odpowiedzialnemu za przygotowanie ekipy do zawodów trenerowi Łukaszowi Cerkowi. Osobne brawa wszyscy kierują do kierownik drużyny Magdaleny Baranek, bez której wyjazd nie doszedłby prawdopodobnie do skutku.

Miejski Klub Pływacki zdobywa Kołobrzeg

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: