W Siemczynie trwają XVII Dni Henrykowskie

  • Adrian Wolanin
  • 2020-07-05 11:10:41
W Siemczynie trwają XVII Dni Henrykowskie
  • Foto: TV Gawex

W ten weekend Siemczyno jest niekwestionowaną stolicą Powiatu Drawskiego. Wszystko za sprawą tradycyjnych Dni Henrykowskich, które wczoraj (05.07) rozpoczęły się tradycyjnie na terenach przyległych do miejscowego pałacu, jak i w samym obiekcie.

Coroczne święto miejscowości otworzyła konferencja naukowa pt. „Parki podworskie na Pomorzu Zachodnim”. Niedługo później główny plac obok pałacu wypełnił się gośćmi oraz uczestnikami tzw. alei artystów i rzemieślników, na której m.in. odbywały się różnorakie warsztaty, rekonstrukcje, gry i zabawy, a także występy na miejscowej scenie.

Ok. godz. 19:30 nastąpił kulminacyjny punkt wydarzenia, którym był koncert galowy na scenie głównej, poprzedzony uroczystym podpisaniem umowy na dofinansowanie odbudowy pałacu przez Urząd Marszałkowski. Ze strony zachodniopomorskich władz umowę parafowali przybyli na Dni Henrykowskie Członkowie Zarządu Województwa w osobach Anny Bańkowskiej oraz Stanisława Wziątka.

Kto nie mógł odwiedzić Siemczyna wczoraj, może nadrobić zaległości dzisiaj. O godz. 12:00 w kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej odbędzie się uroczysta msza św. z oprawą muzyczną znanego zespołu Ontis, po zakończeniu której uczestnicy wydarzenia przeniosą się w pałacowe mury, do miejscowych muzeów.

Więcej na ten temat w jutrzejszym paśmie TV Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: