Gabriel Łosiewicz znów wygrywa

  • Jakub Diakun
  • 2020-07-03 11:45:22
Gabriel Łosiewicz znów wygrywa
  • Foto: Piotr Rozmus

Gabriel Łosiewicz – zawodnik Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego i jednocześnie uczeń I LO w Szczecinku sezon letni rozpoczął od wygrania Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Polskiego Związku Tenisowego zorganizowanego w Szczecinku w kategorii Kadetów (do lat 16).

Do Szczecinka przyjechało kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. Gościliśmy między innymi znakomitych przedstawicieli tak zasłużonych klubów jak KS Górnik Bytom, AZS Poznań, Klub Tenisowy Warszawianka Warszawa, Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters, Miejski Klub Tenisowy Łódź, Park Tenisowy Olimpia Poznań, Klub Tenisowy GAT Gdańsk, Sopot Tenis Klub, Krzycki Klub Tenisowy Wrocław, TS IDEA SPORT Toruń i wielu innych.
 
Turniej rozgrywano systemem drabinkowym co oznaczało, że każda porażka eliminowała zawodnika z turnieju.

Gabriel Łosiewicz po raz kolejny musiał zmierzyć się z presją grania u siebie przeciwko mocnym zawodnikom wysoko notowanym w rankingu krajowym. W drodze do finału pokonał trzech mocnych przeciwników:
2 runda: Gabriel Łosiewicz – Marcel Nawara 6:0, 7:5
Ćwierćfinał: Gabriel Łosiewicz – Dorian Juszczak 6:4, 7:5
Półfinał: Gabriel Łosiewicz – Jakub Strzelecki 7:6 (4), 6:0

Po puchar za I miejsce miał ochotę także sięgnąć utalentowany zawodnik z Kalisza - Mikołaj Biedermann, który w drodze do finału eliminował wyżej rozstawionych i starszych graczy.

W poniedziałkowym, porannym finale – po emocjonującym i stojącym na wysokim poziomie meczu zwyciężył zawodnik ze Szczecinka 6:2, 7:6 (4).
Gratulujemy postawy i udanego występu!
 
info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: