Pomorze Zachodnie zachęca do spędzenia wakacji w regionie

  • Adrian Wolanin
  • 2020-07-02 12:28:32
Pomorze Zachodnie zachęca do spędzenia wakacji w regionie
  • Foto: Biuro prasowe WZP

Na rowerze, w kajaku, na SUPie, z kitem, pod żaglami, a może podczas rodzinnych wycieczek. Zachęcamy do wakacji na Pomorzu Zachodnim, tu jest bezpiecznie jak w domu! Pokazują to przygody bohaterów kampanii promującej region, której kolejne odsłony zobaczymy od dziś w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych oraz na kanałach social media Pomorza Zachodniego.

Kampania #BezpiecznieJakwDomu to historie z udziałem prawdziwych osób – mieszkańców Pomorza Zachodniego, którzy znają sekrety dobrej przygody. Śledząc ich podróże odwiedzimy atrakcyjne miejsca, idealne do bezpiecznego wypoczynku oraz do prowadzenia i rozwoju biznesu.

Pierwszą z bohaterek jest Gosia. Miłośniczka sportów wodnych Pomorze Zachodnie zwiedza na desce SUP i popularyzuje ten wyjątkowy sport: link. Podążając szlakiem jezior trafia między innymi na wody jednego z największych akwenów w Polsce – Jeziora Miedwie. Bohaterka pokazuje piękno dorzecza Odry, Zalewu Szczecińskiego czy wybrzeża Bałtyku. Odwiedza Świnoujście, Kamień Pomorski, Stepnicę, Lubczynę czy Siadło Dolne. Zobaczcie, jakie punkty pojawiły się na mapie jej podróży i jakie sporty wodne czekają na turystów w naszym regionie: link.

Miejsca, do których można dotrzeć na rowerze pokazał Oskar – pasjonat rowerowych podróży, dla którego dwa kółka to coś więcej niż środek transportu – to sposób na życie: link. Zwiedzając Pomorze Zachodnie spotyka inne osoby, które nie potrafią usiedzieć na miejscu – paralotniarzy, biegaczy, miłośników nordic walking i dzikiej przyrody. Krajobrazy, które dzięki niemu podziwiamy to m.in. Krzywy las pod Gryfinem, punkt widokowy Lubin w Wolińskim Parku Narodowym, Ińsko czy dorzecze Odry. Oskar chętnie korzysta z przystanków, aby cieszyć się urokami zachodniopomorskiej przygody: link.

Justyna i Daniel oraz ich synowie to bardzo aktywna rodzina: link. Ich wakacyjne przygody pokazują, że Pomorze Zachodnie jest pełne atrakcji dla najmłodszych i można tu aktywnie spędzić czas w rodzinnym gronie. Tegoroczne wakacje to moment, w którym warto poznać lepiej swój region. Jako mieszkańcy Szczecina poświęcili chwilę na zapoznanie się z ofertą muzeów i odwiedzili budynek filharmonii. W drodze nad morze wybrali się na wyspę Wolin do wioski wikingów. Nad Bałtykiem nie mogli odmówić sobie zdjęcia ze słynnym świnoujskim wiatrakiem. Podróżując wzdłuż wybrzeża odwiedzili Międzyzdroje i Niechorze. Jedną z niespodzianek wakacyjnego wyjazdu była przejażdżka kolejką wąskotorową. Ich wycieczka zmieściła jeszcze więcej przygód – link.

Kampania #BezpiecznieJakwDomu to prezentacja potencjału gospodarczego Pomorza Zachodniego oraz promocyjne wsparcie mikro, małych i średni przedsiębiorstw, które rozwijają się na szlakach turystycznych. Zadanie jest finansowane w ramach działania 1.14 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 pod nazwą „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje”.

Info: Biuro Prasowe WZP

Pomorze Zachodnie zachęca do spędzenia wakacji w regionie
  • Foto: Biuro prasowe WZP

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: