Mikroprzedsiębiorcom umorzono zobowiązania

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-29 13:50:17
Mikroprzedsiębiorcom umorzono zobowiązania
  • Foto: TV Gawex

Bardzo dobre wiadomości z Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku nadeszły dla mikroprzedsiębiorców korzystających z pożyczek w ramach tarczy antykryzysowej. Zgodnie z najnowszymi regulacjami, właścicielom najmniejszych firm z naszego regionu dług wobec państwa zostanie umorzony.

Co więcej, nie ma potrzeby wypełniania kolejnych dokumentów, gdyż anulowanie zobowiązania nastąpi automatycznie. O wszystkim poinformował w komunikacie prasowym Maciej Batura, Zastępca Dyrektora PUP w Szczecinku:

Uprzejmie informujemy, że w związku z obowiązującą od 24 czerwca 2020 Tarczą antykryzysowa 4.0 przedsiębiorcy korzystający z art. 15zzd  ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych tj. niskoprocentowej pożyczki z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców nie będą musieli składać wniosków o umorzenie pożyczki. Umorzenie będzie następowało z urzędu na podstawie informacji w CEIDG/KRS, jeśli przedsiębiorca spełni warunek umorzenia tzn. będzie prowadził działalność gospodarczą przez 3 miesiące od dnia udzielenia pożyczki. Rozwiązanie dotyczy wszystkich pożyczek, także tych już udzielonych.

Info: Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: