Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Jaki ojciec, taki syn

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-29 13:22:04
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Jaki ojciec, taki syn
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 22.06.2020 r. do 28.06.2020 r. strażnicy podjęli 129 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 58 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 75 interwencji. Do miejsca zamieszkania doprowadzono 4 osoby. 6 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy zastosowali 7 blokad na koła pojazdów i udzielili pomocy w uruchomieniu 5 samochodów.

25.06.2020 r. około godziny 3:55 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył rowerzystę jadącego zygzakiem. Patrol straży miejskiej zatrzymał tego rowerzystę do kontroli na ul: Wyścigowej. Okazało się, że rowerzysta znajduje się pod wpływem alkoholu. Został przekazany patrolowi Policji, a w wydychanym powietrzu miał prawie 2 promile alkoholu.

25.06.2020 r. około godziny 23:15 na ul: Bohaterów Warszawy operator monitoringu wizyjnego zauważył młodego mężczyznę przewracającego kosz na śmieci. Patrol, który został wysłany na miejsce, wylegitymował go na wysokości sądu. Okazało się, że jest to nieletni. Po ustawieniu kosza został przekazany matce.

26.06.2020 r. około godziny 00:50 na terenie Strefy Aktywnego Wypoczynku, operator monitoringu wizyjnego zauważył trójkę mężczyzn spożywających tam alkohol. Patrol, który został tam wysłany wylegitymował całą trójkę. Okazało się, że jednym ze spożywających alkohol jest nieletni. Został on przekazany patrolowi Policji, natomiast pozostali zostali ukarani mandatami karnymi.

28.06.2020 r. około godziny 2:45 na ul: Warcisława IV operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił mężczyznę poruszającego się rowerem. Sposób jazdy wskazywał na to, że jest pijany. Jadąc przewrócił się. W momencie, kiedy zaczął spożywać tam piwo został wylegitymowany przez strażników. W związku z tym, że podejmowanie dalszych czynności z osobami kierującymi rowerami pod wpływem alkoholu należy do kompetencji tylko Policji, rowerzysta został przekazany patrolowi Policji. Jak się okazało w wydychanym powietrzu miał 0,89 mg/l alkoholu, to jest prawie 2 promile.  

28.06.2020 r. około godziny 8:15 strażnicy miejscy zostali wysłani na interwencję przy ul: Winnicznej 14 gdzie leżał mężczyzna. Na miejscu zastano leżącego mężczyznę, który był upojony alkoholem i nie mógł ustać na nogach. Podczas doprowadzania go do miejsca zamieszkania, w klatce schodowej, gdzie mieszka, strażnicy zastali kolejnego upojonego alkoholem mężczyznę leżącego w na schodach. Po obudzeniu go i rozmowach z sąsiadami okazało się, że jest to ojciec doprowadzanego do miejsca zamieszkania. Obaj zostali doprowadzeni do miejsca zamieszkania, a sprawa będzie miała finał w sądzie za wykroczenia, których się dopuścili.

28.06.2020 około godziny 13:05 na ul: Polnej miała miejsce interwencja wobec mężczyzny leżącego przy drzwiach do klatki schodowej. Leżący uniemożliwiał wejście do klatki schodowej. Mężczyzna awanturował się i wykrzykiwał wulgaryzmy. W rozmowie z mieszkańcami strażnicy ustalili adres jego zamieszkania i doprowadzili go na miejsce, gdzie odebrał go ojciec. W rozmowie z jego ojcem ustalono dane personalne. W tym przypadku sprawa będzie kierowana do sądu.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: