Woda w Skotnikach zdatna do spożycia

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-29 12:29:00
Woda w Skotnikach zdatna do spożycia
  • Foto: TV Gawex

Mieszkańcy Skotnik mogą odetchnąć z ulgą. Zgodnie z najnowszą, dzisiejszą decyzją Sanepidu w ich kranach znów pojawi się woda. Przypomnijmy, przed kilkoma dniami w wodzie, która trafiała do miejscowości wykryto zbyt duże stężenie bakterii coli (nie mylić z e. coli, czyli groźną pałeczką okrężnicy).

Dzięki pozytywnej decyzji PSSE w Szczecinku, ponad 350 mieszkańców Skotnik może używać dostarczanej do nich wody w pełnym zakresie – jest zdatna nie tylko do prania i mycia, ale również może być wykorzystywana do celów sanitarnych jak również do spożycia.

Komentarze (1)

Skotniczanka 2020-06-30 09:33

Szkoda tylko, że woda w Skotnikach jest badana raz na 3 miesiące, tym razem mieszkańcy byli truci skażoną wodą od co najmniej 3 tygodni, ciekawe co będzie następnym razem. Co do Sanepidu to pozdrawiam dział komunalny i sekretariat, które nie chciały przyznać się do terminu ostatnich badań i ich wyniku, a w efekcie moich pytań rozłączyły rozmowę po czym przestały w ogóle odbierać telefon. Zachęcam do refleksji, przecież chodzi o ponad 350 mieszkańców, a w tym mnóstwo małych dzieci...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: