Jak bezpiecznie przeżyć wakacje?

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-27 08:54:35
Jak bezpiecznie przeżyć wakacje?
  • Foto: TV Gawex

Choć chmury za oknem tego nie pokazują to dziś mamy pierwszy dzień wakacji. Ten upragniony przez wielu, zwłaszcza młodych ludzi, nie będzie taki sam jak rok temu, przede wszystkim przez obowiązujące reżimy sanitarne.

Bez wątpienia koronawirus wciąż jest groźny dla mieszkańców całego kraju. Według danych WHO chorych w naszym kraju jest 12 748 osób. Szczególnie w okresie wakacyjnym, w którym wszyscy starają się odpocząć, niebezpieczne staje się zapominanie o ochronie własnego zdrowia. Warto wiec zapoznać się z zaleceniami sanepidu odnośnie do korzystania z placów zabaw.

 

„W dzień gorącego lata…” często odwiedzamy również różnego rodzaju kąpieliska. Tam również powinniśmy dbać o nasze bezpieczeństwo stosując się do zaleceń Inspekcji Sanitarno – Epidemiologicznej. Warto również pamiętać, że powinniśmy korzystać tylko z kąpielisk do tego przeznaczonych.

 

 

Gdy już uda nam się odnaleźć odpowiednie miejsce do kąpieli to musimy pamiętać o stosowaniu się do właściwych zasad.

 

 

Jak wszyscy dobrze wiedzą, w szczególnej grupie zagrożenia są osoby starsze. Dlatego powinny one w sposób szczególny stosować się do wszelkiego rodzaju obostrzeń. Tylko dzięki odpowiedzialnej postawie możliwe jest wyjście suchą nogą z panującej pandemii.  

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: