Kolejne komentarze w sprawie składowiska odpadów niebezpiecznych

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-26 09:48:09
Kolejne komentarze w sprawie składowiska odpadów niebezpiecznych
  • Foto: TV Gawex

Wciąż nie milkną echa bulwersującej opinię publiczną informacji o możliwości powstania w naszym mieście składowiska odpadów niebezpiecznych. Dziś z dziennikarzami spotkali się działacze Ruchu Razem dla Szczecinka oraz Stowarzyszenia Terra.

Od kilku dni w Szczecinku głównym tematem poruszanym przez mieszkańców naszego miasta stała się możliwość powstania składowiska odpadów niebezpiecznych na terenie dawnego Elmilku przy ul. Pilskiej.

 

Wczoraj w specjalnym programie Gawex Interwencja przedstawiliśmy informacje, które pojawiły się w tej sprawie.

 

Dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej swoje oburzenie tą sprawą wyrazili działacze Ruchu Razem dla Szczecinka oraz Stowarzyszenia Terra. Joanna Pawłowicz powiedziała podczas spotkania z mediami, że - burmistrz szykuje mieszkańcom bombę ekologiczną. Dodała jednocześnie, że - na liście jest 366 rodzajów odpadów niebezpiecznych, które planuje się zbierać to m.in. agrochemikalia, odpady z oczyszczalni ścieków oraz płyty wiórowe.

 

O godz. 11:00 konferencję prasową pod szczecineckim ratuszem zwołała w tej sprawie Wiceminister Środowiska Małgorzata Golińska.

Komentarze (2)

jacek 2020-06-26 13:37

jest lepsze miejsce - na Ślusarni się marnuje taka piękna hala. jak już stawiać na turystykę i atrakcje, to na całego! Każdy sposób dobry żeby przyciągnąć turystów do Kronoszczecinka :D

Ela 2020-06-26 21:26

Dramat! Nie dość, że wdychamy kronopowietrze, to jeszcze dodatkowo nasi Włodarze zapewnią nam następną atrakcję turystyczną. Nic tylko uciekać z tego miasta zostaje nam młodym.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: