Kontrowersyjna inwestycja w Szczecinku. Ratusz wyjaśnia

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-24 15:50:15
Kontrowersyjna inwestycja w Szczecinku. Ratusz wyjaśnia
  • Foto: TV Gawex

Do szczecineckiego ratusza wpłynął wniosek o wydanie zgody na powstanie w naszym mieście punktu składowania odpadów. Jak wyjaśnił w czasie dzisiejszej (24.06) konferencji prasowej burmistrz Daniel Rak, poprzedzony stosownymi zgodami innych podmiotów dokument musiał zostać przez niego zaaprobowany.

Jak podkreśla burmistrz, wydanie zgody to dopiero pierwszy etap procesu powstawania przedsięwzięcia. Z tego powodu nikt nie dysponuje jeszcze szczegółową listą substancji planowanych do składowania. Tę inwestor będzie musiał dostarczyć dopiero w drugiej części ubiegania się o pozwolenie na działalność, która leżeć będzie już w gestii władz powiatu.

Jak udało nam się ustalić, do budynku Starostwa Powiatowego w Szczecinku dokumenty w przedmiotowej sprawie jeszcze nie trafiły. Inwestor, którym jest jedna z warszawskich firm, nie wystąpił z odpowiednim wnioskiem ani do Wydziału Architektury i Budownictwa, ani też do Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, co jest koniecznością przy chęci rozpoczęcia omawianej działalności.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (24.06) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Komentarze (3)

Precz z Preczem 2020-06-24 17:45

PRECZ Z ODPADAMI!!!

Dab 2020-06-24 19:52

Wiadomo! Jak niewiadomo to chodzi o kase!!

pro eko 2020-06-25 08:59

Teraz będą zwozić niebezpieczne odpady z całej Europy bo tam się nie opłaca. Potem firma znika a odpady zostają! Kasa też znika! Jeden wielki wałek!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: