Ponad 500 parasoli w mozaice dedykowanej 75-leciu Pomorza Zachodniego

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-24 12:07:59
Ponad 500 parasoli w mozaice dedykowanej 75-leciu Pomorza Zachodniego
  • Foto: Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju

„Magiczna ulica – jedyna taka w Polsce” to nazwa strony na Facebooku poświęconej ulicy Grunwaldzkiej w Połczynie-Zdroju, na której od 2014 roku montowane są kolorowe parasolki zdobiące ten spacerowy deptak. Stanowią one nie lada atrakcję dla turystów odwiedzających ten jedyny w swoim rodzaju, najstarszy zachodniopomorski kurort. Zarówno mieszkańcy jak i odwiedzający Połczyn-Zdrój, chętnie fotografują się na tle parasoli, a następnie udostępniają swoje zdjęcia w sieci.

Połczyńska „magiczna ulica parasoli”  to miejsce, które w nadchodzącym sezonie koniecznie należy odwiedzić. W tym roku parasole zostały ułożone w kolorystyce nawiązującej do barw Pomorza Zachodniego. Jak zauważa Krzysztof Szewczuk – dyrektor Centrum Kultury – Postanowiliśmy zadedykować układ kolorystyczny parasoli Pomorzu Zachodniemu z oczywistego powodu. Obchodzimy właśnie 75. rocznicę ustanowienia polskiej administracji na Pomorzu Zachodnim, a Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego uznał 2020 rokiem 75-lecia Polskiego Pomorza Zachodniego. Warto podkreślić, że to również okrągłe 75 lat polskiej administracji w Połczynie-Zdroju. Dlatego w mozaice parasoli znajduje się napis „75 LAT” w konwencji biało-czerwonej. Tegoroczne przedsięwzięcie w całości zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego za co pragniemy podziękować Panu Marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi.

Na turystów chcących odwiedzić Połczyn-Zdrój i zobaczyć tę wyjątkową mozaikę złożoną z ponad 500 parasoli czekają obok niezapomnianych wrażeń pamiątkowe pocztówki z wizualizacją ulicy w niepowtarzalnej kolorystyce. Będzie można je nabyć do końca września w Galerii Kina Goplana, gdzie mieści się nowo utworzony Punkt Informacji Turystycznej. Każdy kto zakupi pocztówkę otrzyma potwierdzenie odwiedzenia ulicy w postaci pamiątkowej pieczęci na odwrocie.

To jednak nie koniec atrakcji czekających na turystów odwiedzających „Kurort z duszą” w sezonie letnim 2020. Władze miasta Połczyna-Zdroju planują wzbogacenie wystroju całego deptaku ulicy Grunwaldzkiej także o kolorowe chorągiewki.

Info: Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju


  • Foto: Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: