W Rydzewie powstała Pasieka Edukacyjna - akcja Ekipy Szymona

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-21 17:57:50
W Rydzewie powstała Pasieka Edukacyjna - akcja Ekipy Szymona
  • Foto: TV Gawex

Świadkami niezwykle ciekawego wydarzenia poświęconego ważnym, choć bardzo małym mieszkańcom naszej planety – pszczołom – byliśmy dziś (21.06) w Rydzewie, niedaleko Drawska Pomorskiego. W miejscowości otwarto Edukacyjną Pasiekę, w której w sposób bezpośredni możemy poznać praktycznie wszystko co jest związane z życiem tych fascynujących owadów.

W trakcie wydarzenia przybyłe rodziny mogły dowiedzieć się m.in. jak zorganizowany jest ul oraz poznać zasady w nim panujące. Dzięki eksponatowi w postaci szklanego ula mogliśmy naocznie przekonać się jak wygląda ramka z prawdziwym plastrem miodu, dodatkowo podglądając pracujące nad nim pszczoły.

Organizatorzy przedstawili również najciekawsze wątki z historii polskiego pszczelarstwa, a także przybliżyli różne rodzaje uli. Edukacyjna Pasieka w Rydzewie zgromadziła ich aż 10 rodzajów, m.in. wielkopolskie, warszawskie, stojakowe czy też leżakowe.

Ogromną atrakcja dla dzieci było nie tylko składanie i rozkładanie pszczelich domków, ale także możliwość pomalowania znajdujących się w placówce uli na ulubiony kolor tych owadów. Starsi goście, wychowani na Pszczółce Mai, wiedzieli od razu o jaką barwę chodzi. Młodsi, którzy czechosłowackiej animacji nie mieli szans poznać, dowiedzieli się wszystkiego już na miejscu.

Nie zabrakło też atrakcji dla dorosłych. Degustacja regionalnych produktów i poznawanie ich leczniczych właściwości były dopiero początkiem słodkiej przygody. Podczas odwiedzin Edukacyjnej Pasieki można było zapoznać się również z innymi miodowymi wyrobami, w tym kosmetykami, które głównie zachwycały przybyłe panie.

W trakcie wydarzenia dostępny dla wszystkich gości był grill, dzieci zaś po nabyciu wiedzy z dziedziny pszczelarstwa chętnie korzystały z możliwości przejażdżki kucykiem.

Organizację wydarzenia bardzo mocno wsparła Ekipa Szymona Hołowni, którą do pomocy nie trzeba było dwa razy prosić. Trudno się temu dziwić – proekologiczne postawy, ideały i projekty są jednym z kluczowych elementów programu jedynego bezpartyjnego kandydata w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Na obszerną relację z wydarzenia zapraszamy do jutrzejszego programu Działo się, który wyemitujemy tuż po serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: