Mieszkaniec Szczecinka chce stworzyć grę

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-19 14:54:13
Mieszkaniec Szczecinka chce stworzyć grę
  • Foto: Pixabay

Szczecinecka młodzież kryje w sobie wiele talentów. Oprócz wielu uzdolnionych sportowców, w naszym mieście mamy również młodzież ukierunkowaną bardziej na nowinki technologiczne. Grupa młodych pasjonatów informatyki postanowiła stworzyć własną grę komputerową.

Jeszcze kilkanaście lat temu, mało kto spodziewał się tak dynamicznego rozwoju urządzeń informatycznych. Dziś już chyba w każdym domu możemy spotkać nawet najprostszy komputer, smartfon lub tablet. Ten nagły rozwój informatyki spowodował, że coraz większe grupy młodych adeptów informatyki próbuje swoich sił przy tworzeniu różnego rodzaju programów komputerowych. Swoich sił postanowili spróbować również młodzi mieszkańcy Szczecinka, którzy chcą stworzyć nową grę komputerową.

 

Fabuła gry zatytułowanej The Park of Abundance pewnie wielu będzie przerażać – jak w końcu przystało na dobrą grę z gatunku horroru. Jak wszyscy wiemy, pomysły nie biorą się znikąd, również i tym razem wszystko zaczęło się od inspiracji, którą dla młodych informatyków okazała się inna gra.

 

Cieszy fakt, że nasze miasto skrywa tak zdolną młodzież. Trzymamy kciuki za inicjatywę młodzieży, licząc jednocześnie że pierwszy egzemplarz gry trafi do naszej redakcji, wśród której znajduje się wielu fanów gier komputerowych.

 

Więcej informacji dziś (19.06) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Komentarze (1)

Mir 2020-06-20 09:58

Kiedyś kiedy pojawił się "Atari"sam programowałem , pisałem programy. Młodzieży życzę powodzenia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: