Akcja "Zranieni w Kościele" dotarła również do Szczecinka

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-18 14:48:09
Akcja "Zranieni w Kościele" dotarła również do Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

W ostatnim czasie wielu mieszkańców naszego miasta mogło zaobserwować na przystankach autobusowych pojawiające się plakaty akcji „Zranieni w Kościele”. Dzięki tego typu inicjatywie osoby skrzywdzone przez przedstawicieli Kościoła mogą liczyć na pomoc specjalistów.

Inicjatywa „Zranieni w Kościele” to telefon zaufania i katolickie środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele. Kontakt telefoniczny przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które same doświadczyły wykorzystywania seksualnego oraz ich najbliższych. Otwarty jest również na wszystkich, dla których te grzechy ludzi Kościoła stały się zgorszeniem i przyczyną utraty zaufania do całej wspólnoty wiary. Inicjatywę tworzą świeccy katolicy zatroskani o bliźnich skrzywdzonych przez przedstawicieli Kościoła. 

 

W ramach akcji do wszystkich polskich parafii rzymskokatolickich rozesłane zostały plakaty informujące o tym, w jaki sposób można skontaktować się z odpowiednimi osobami. Jak przekonuje jeden ze szczecineckich kapłanów, plakaty w ciągu najbliższych dni zostaną wywieszone w okolicach obiektów sakralnych. Grafiki pojawiły się już na szczecineckich przystankach autobusowych. Choć stało się to bez wiedzy organizatorów akcji, to wyrażają oni swoją wdzięczność za jej rozpropagowanie.

 

Więcej informacji dziś (18.06) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: