Miejskie kąpieliska otwarte

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-16 15:36:08
Miejskie kąpieliska otwarte
  • Foto: TV Gawex

Od wczoraj (15.06) szczecineccy amatorzy plażowania mogą oficjalnie rozpocząć sezon na koce, leżaki oraz krem z filtrem. Wraz z poniedziałkiem otwarte zostały miejskie kąpieliska, choć tradycyjnie pracownikom miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji włos na głowie zjeżyła usytuowana przy szpitalu plaża wojskowa.

W pierwszych próbkach wody pobranych z plaży znajdującej się na ul. Kilińskiego stwierdzono przekroczenie stężenia dopuszczalnych wartości groźnych bakterii escherichia coli. Wyniki wykonanych w ubiegły piątek kolejnych badań ostatecznie jednak pozwoliły na otwarcie kąpieliska.

Dodatkowo, razem z otwarciem plaż swoją działalność rozpoczęli ratownicy, dzięki czemu odpoczywać nad wodą można już nie tylko legalnie, ale również w pełni bezpiecznie.

Zanim jednak nasza stopa dotknie skąpanego w słońcu piasku, przystańmy przed wejściem na plażę na moment, po to aby zapoznać się z zaleceniami w kwestiach sanitarnych. Kategorycznie również pilnujmy właściwego odstępu względem innych plażowiczów.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (16.06) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: