Droga Sulikowo-Ostrowąsy przejdzie modernizację. W innych gminach również remonty

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-16 11:58:39
Droga Sulikowo-Ostrowąsy przejdzie modernizację. W innych gminach również remonty
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Prawie 340 tys. zł dofinansowania otrzymał samorząd powiatowy na przebudowę odcinka drogi Sulikowo-Ostrowąsy w gminie Barwice. O wsparcie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Powiat Szczecinecki aplikował w styczniu br. Efektem przebudowy niespełna 900 m odcinka drogi będzie poszerzenie jezdni do 6 m, zwiększenie nośności oraz wykonane 18 bezpośrednich zjazdów do gruntów rolnych. Zabiegi niewątpliwie przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi. Wkład własny samorządu powiatowego wyniesie ponad 1,418 mln zł.

O wsparcie finansowe w ramach Funduszu mógł się ubiegać również Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Szczecinku. W związku z tym, że komórka organizacyjna realizuje zadania związane z wyłączeniem gruntów z produkcji rolnej, otrzymała 6 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego wraz z urządzeniem wielofunkcyjnym.
Umowy na rzeczone dwa rodzaje wsparcia parafowano dziś (15.06) w Starostwie Powiatowym w Szczecinku. Podpisy na nich złożyli wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj, starosta Krzysztof Lis, wicestarosta Robert Fabisiak oraz skarbnik Powiatu Szczecineckiego Ewa Mikłasz.

Warto zaznaczyć, że nie tylko Powiat Szczecinecki uzyskał dofinansowanie w ramach FOGR na realizację swojej inwestycji. Drogi dzięki funduszowemu wsparciu będą mogły przebudować poszczególne gminy powiatu szczecineckiego: Gmina Grzmiąca – prawie 900 m odcinek w miejscowości Gdaniec (dofinansowanie ponad 184 tys. zł), Gmina Szczecinek – modernizacja 650 m odcinka dróg gminnych dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowości Gwda Mała (dofinansowanie ponad 125 tys. zł), Gmina Barwice – przebudowa pawie 1 km drogi wraz z budową kanalizacji deszczowej w miejscowości Sulikowo (dofinansowanie ponad 240 tys. zł), Gmina Borne Sulinowo – przebudowa ponad 900 m odcinka drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Silnowo (dofinansowanie prawie 140 tys. zł).

Info: Piotr Rozmus


  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Komentarze (1)

bbb 2020-06-17 08:57

Remontuje się różne drogi a w środku Szczecinka przy kościele n.m.p. straszą ruiny murku jak po bombardowaniu który zaczyna się od ul.Wyścigowej a kończy przy filii Banku Spółdzielczego /dawna Kolorowa/ .Chyba nie potrzeba dużych nakładów pieniężnych żeby to wyremontować.Naprawdę wstyd.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: