Rozpoczął się egzamin ósmoklasisty

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-16 11:01:17
Rozpoczął się egzamin ósmoklasisty
  • Foto: TV Gawex

Prawie 350 tys. uczniów w całym kraju przystąpiło dziś (16.06) do egzaminu ósmoklasisty. Młodzież z ostatnich klas szkół podstawowych pierwotnie miała go zdawać 21 kwietnia.

Podobnie jak rozpoczęte przed tygodniem matury, również końcowy sprawdzian ósmoklasistów przeprowadzany jest w ścisłym reżimie sanitarnym. Do szkół wpuszczane są osoby wyłącznie zdrowe, bez widocznych objawów choroby zakaźnej. Dodatkowo, nad zadaniami głowić się nie będą osoby objęte kwarantanną, domową izolacją lub też mieszkające z osobami przebywającymi na kwarantannie lub w izolacji.

Po szkołach poruszać się można tylko i wyłącznie z zakrytymi ustami, na salach egzaminacyjnych zadbano również o odpowiednie odstępy pomiędzy stanowiskami. Na szczęście po zajęciu miejsca w ławce osłonę ust i nosa można zdjąć.

Egzaminacyjny mini-maraton rozpoczął dziś sprawdzian z języka polskiego. Po batalii z językiem ojczystym, uczniom przyjdzie zmierzyć się jutro z matematyką, po królowej nauk zaś przyjdzie czas na czwartkowe starcie z językiem obcym, głównie z najpopularniejszą wśród zdających (wybór ponad 95% części uczniów) mową Szekspira.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (16.06) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: