Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików - wyniki

• Adrian Wolanin
  • 2020-06-15 16:05:27

W dniach 13-15.06.2020 r. na kortach Centrum Tenisowego Aqua Tur w Szczecinku odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików. Zgodnie z obecnym regulaminem Polskiego Związku Tenisowego w zawodach wzięło udział 12 dziewczynek i 12 chłopców do 14. roku życia, w tym 5 ze Szczecinka. Rywalizowano jedynie w grze pojedynczej w sobotę, grupowo w niedzielę i w poniedziałek pucharowo.

W turnieju z nazwy wojewódzkim uczestniczyli zawodnicy z Bydgoszczy, Bielska Białej, Gdańska, Kostrzyna Wielkopolskiego, Koszalina, Szczecina, Poznania, Torunia, Wałcza oraz Szczecinka. Przy obostrzeniach sanitarnych turniej przebiegł bardzo sprawnie. Ozdobą turnieju był mecz półfinałowy dziewcząt pomiędzy Nadią Kluj (27. pozycja PZT) z SKT Promasters Szczecin i Oliwią Kuszel z TAT Toruń, aktualną Mistrzynią Polski do lat 12. Największą niespodzianką zawodów było zwycięstwo w ćwierćfinale Marcela Surmackiego z STT Szczecinek z „turniejową jedynką”, Piotrem Wiśniewskim z Koszalina.

Wśród dziewcząt:
W meczu finałowym Nadia Kulbiej pokonała 3;6, 6;1, 10;8 Aleksandrę Frątczak (30. pozycja PZT) z IDEA Sport Toruń. Trzecie miejsce zajęły Oliwia Kuszel i Julia Nawara (39. pozycja PZT) z SKT Promasters Szczecin.

Wśród chłopców:
W meczu finałowym Maciej Słowik z SKT Promasters Szczecin pokonał 6;4, 6;2 Marcela Surmackiego z STT Szczecinek. Trzecie miejsce zajęli Borys Gryń z WSG Akademic i Mikołaj Hinca z UKS Piątki Wałcz.

Info: STT Szczecinek