Nowa linia autobusowa ze Szczecinka do Bornego Sulinowa

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-12 10:42:42
Nowa linia autobusowa ze Szczecinka do Bornego Sulinowa
  • Foto: TV Gawex

Blisko milion zł rządowego dofinansowania otrzymają zachodniopomorskie samorządy na odtworzenie połączeń autobusowych – zakończył się kolejny nabór wniosków o dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych na 2020 rok.

Środki z funduszu w łącznej kwocie 917 tys. zł uzyskało 8 samorządów: 3 powiaty i 5 gmin. Odtworzonych zostanie kolejnych 10 linii komunikacyjnych o łącznej długości 476 km.

Dofinansowanie w wysokości 58 788 zł na jedną linię komunikacyjną relacji Szczecinek – Radacz – Juchowo – Silnowo – Borne Sulinowo o długości 46 km otrzymał również Powiat Szczecinecki. Decyzję o utworzeniu linii i aplikowaniu o środki z rządowego programu na ostatniej 24 (nadzwyczajnej) sesji Rady Powiatu Szczecineckiego podjęli radni. Z wnioskiem o jej uruchomienie do Zarządu Powiatu Szczecineckiego wystąpiła burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska. Przewoźnikiem świadczącym usługi na nowej trasie będzie Ewangeliczny Związek Braterski.

Warto przypomnieć, że na terenie naszego powiatu funkcjonują obecnie trzy linie komunikacyjne użyteczności publicznej w zakresie publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Powiat Szczecinecki: Szczecinek – Spore, Szczecinek – Rakowo i Szczecinek – Wojnowo. Powyższe relacje dofinansowywane są w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych w wysokości 1 zł do wozokilometra, jednakże dopłaty w kolejnym naborze w 2020 r. wzrosły trzykrotnie i samorządy otrzymują 3 złote do każdego wozokilometra przywróconych połączeń autobusowych.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: