Szczecineckie obchody Bożego Ciała [AKTUALIZACJA]

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-11 10:40:09
Szczecineckie obchody Bożego Ciała [AKTUALIZACJA]
  • Foto: TV Gawex

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, co roku gromadzi tłumy katolików w obiektach sakralnych. Nie inaczej jest i tym razem, choć pogoda nie dopisuje, to wierni tłumnie ruszyli na Mszę Świętą, po której co roku odbywały się procesje Eucharystyczne.

Pomimo panującej pandemii, możliwe było zorganizowanie manifestacji wiary katolickiej, poprzez procesje z Najświętszym Sakramentem. Jednak większość szczecineckich parafii w trosce o bezpieczeństwo wiernych, postanowiła ograniczyć przemarsze ulicami miasta, do okrążania kościoła.

 

Jak widać za oknem, pogoda nie pozwala na zorganizowanie jakiejkolwiek procesji. Dlatego Ojcowie Redemptoryści postanowili, zorganizować jedynie krótką modlitwę przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.  Taka forma oddania czci Jezusowi Chrystusowi, który jak wierzą katolicy, jest obecny w chlebie eucharystycznym, niczym nie umniejsza rangi dzisiejszej uroczystości.

 

W rozmowach niektórych wiernych pod tzw. Małym Kościółkiem, można było usłyszeć tezy, że „być może brzydka pogoda to znak, aby jednak nie ryzykować”. Warto poważnie rozważyć te słowa, patrząc na najnowsze dane epidemiologiczne, szczególnie osoby w podwyższonej grupie ryzyka, powinny ograniczyć kontakt w dużych skupiskach ludzkich.

 

AKTUALIZACJA 12:45

Pomimo niesprzyjającej pogody w Parafii pw. św. Rozalii jednak została zorganizowana tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Znaczące grupy wiernych, uczestnicząc w manifestacji religijnej, zmuszone były do stosowania zakrycia dróg oddechowych lub utrzymania dystansu społecznego.

 

Już wkrótce w TV Gawex wyemitujemy relacje z obchodów uroczystości.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: