Czy Boże Ciało jest z nami każdego dnia?

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-11 08:05:33
Czy Boże Ciało jest z nami każdego dnia?
  • Foto: pixabay

Obchodzimy dziś jedno z najważniejszych świąt katolickich w całym roku liturgicznym. Wierni Kościoła rzymskokatolickiego gromadzą się na wspólnej modlitwie, aby rozważać tajemnicę Eucharystii, a następnie dać wyraz swojej wiary uczestnicząc w dobrze nam wszystkim znanym procesjach z Najświętszym Sakramentem.

Każdy katolik zgodzi się, że Msza Święta jest najważniejszym elementem w życiu religijnym. Właśnie dlatego Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, obok Wielkiego Czwartku jest jednym z najważniejszych dni w których w sposób szczególny, wierni pochylają się nad tą niezgłębioną dotychczas w maksymalnym stopniu przez wierzących tajemnicą Eucharystii.

 

Procesja Eucharystyczna z okazji dzisiejszej uroczystości ma swoje początki w różnych wydarzeniach liturgicznych, jednym z nich może być cud eucharystyczny, który miał dokonać się w XIII wieku, choć wzmianki na jego temat pochodzą z dużo późniejszych lat. Do niezwykłego zdarzenia miało dojść w czasie sprawowanej, przez wątpiącego w transcendencję kapłana, w momencie podniesienia chleb miał zacząć krwawić na korporał. Co ważne biały kawałek materiału, na który kapały krople krwi, przechowywany jest w włoskiej katedrze w Orvieto, choć sam cud miał mieć miejsce w Bolsenie.

 

Wspólna manifestacja wiary stała się dla katolików tradycją, tegoroczne obchody nie pozwolą na dokonanie tego, w takiej formie, jaka została nam wpojona przez babcie czy dziadka. Jednak warto postawić sobie pytanie: czy jeśli jestem katolikiem, to swoją wiarę powinienem okazywać tylko raz w roku?

 

Komentarze (1)

ccc 2020-06-11 09:42

Gdy jest zła pogoda w Boże ciało to bóg Tak chciał a gdy jest ładna pogoda to cud.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: