Informacje o alarmach bombowych w szkołach

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-10 13:50:05
Informacje o alarmach bombowych w szkołach
  • Foto: Piotr Rozmus

Maturalny maraton trwa w najlepsze. Dziś (10.06) starosta Krzysztof Lis i wicestarosta Robert Fabisiak zaprosili dyrektorów szkół dla których Powiat Szczecinecki jest organem prowadzącym do udziału w krótkiej wideokonferencji, aby ocenić dotychczasowy przebieg egzaminów. Powrócono do kwestii bezpieczeństwa.

Niestety zgodnie z przewidywaniami spełnił się scenariusz dotyczący możliwości wystąpienia fałszywych alarmów bombowych. W analogicznym okresie ubiegłego roku otrzymała je każda ze szkół. W tym roku jest podobnie. Na skrzynki mailowe szkół trafiły wiadomości zwiastujące nie tylko ataki bombowe, ale również ataki chemiczne, strzelaniny, a także możliwość rozprzestrzenienia na terenie placówek wirusa COVID-19. Najbardziej pomysłowy autor niewybrednego żartu, najwyraźniej nie zdając sobie sprawy z powagi czekających go konsekwencji, zażądał w zamian za odstąpienie od ataku … pięciu kilogramów złota.


Żart czy nie, dyrektorów obowiązują określone procedury i każdy przypadek zostaje niezwłocznie zgłoszony na policję. Funkcjonariusze pojawiali się na terenie szkół już kilkakrotnie, aby zweryfikować realność niebezpieczeństwa.


Przed i po każdym egzaminie przeszukane zostaje każde pomieszczenie, sala, składzik, toalety, ciągi komunikacyjne. Jednym słowem cały budynek szkoły jest dokładnie sprawdzony, a drzwi prowadzące do pomieszczeń zostają zaplombowane. W przypadku wystąpienia realnego zagrożenia, decyzję o ewakuacji szkoły podejmuje jej dyrektor.


Oprócz kwestii bezpieczeństwa poruszono również temat nagrodzenia najzdolniejszych uczniów w kontekście zbliżającego się zakończenia roku szkolnego. Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone 25 czerwca w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior.

 

info: Piotr Rozmus 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: