Kolejny dzień egzaminów maturalnych. Dziś język angielski

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-10 13:33:44
Kolejny dzień egzaminów maturalnych. Dziś język angielski
  • Foto: TV Gawex

Kolejny dzień maratonu maturalnego trwa. Dziś uczniowie zmagają się z testem z języka angielskiego. Co ważne, dla wielu z nich to już koniec tegorocznej matury.

Uczniowie wszystkich szkół średnich z kraju, stawili dziś czoła egzaminowi maturalnemu z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Wielu tegorocznych abiturientów zakończyło tym samym udział w maratonie maturalnym. Jak podają dane CKE w zeszłym roku najwięcej młodych osób, bo aż 64% decydowało się na pisanie języka angielskiego jako przedmiotu rozszerzonego. Na niższych stopniach podium znalazł się język polski i matematyka z popularnością na poziomie 28%.
 
Tegoroczna tendencja, jak wynika z rozmów z młodzieżą, wygląda bardzo podobnie, można więc śmiało stwierdzić, że znaczna część tegorocznych maturzystów, ma już stres za sobą. Wszystko dlatego, że jak wiemy odwołane zostały egzaminy ustne, na które co roku trzeba było czekać nawet dwa tygodnie, od pierwszego inaugurującego maraton maturalny testu.
 
Z rozmów z tegorocznymi maturzystami wynika również, że po stresie wynikającym z wczorajszego egzaminu, dzisiejszy wydaję być banalnie prosty. Oby wyniki to potwierdziły – tego życzymy wszystkim maturzystom.
 
Więcej informacji dziś (10.06) w serwisie informacyjnym.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: