Szczecineccy maturzyści zmagają się z egzaminem z matematyki

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-09 09:11:41
Szczecineccy maturzyści zmagają się z egzaminem z matematyki
  • Foto: TV Gawex

Maraton maturalny ma dziś, jeden z najtrudniejszych etapów. Uczniowie podchodzący do matury, muszą dziś stawić czoła różnego rodzaju równaniom matematycznym.

Choć próżno szukać wielu podobieństw między tegorocznym a ubiegłorocznymi egzaminami, to jedno pozostaje niezmienne. Drugi dzień egzaminu – to egzamin z matematyki. Według głosów, które dało się usłyszeć od tegorocznych abiturientów popularnego Ekonomika, dzisiejszy test należy do tych, które najbardziej ściągają sen z powiek. Warto również zaznaczyć, że maturzyści w znacznej większości wierzą w swój sukces.

 

Nie taki diabeł straszny, jak go malują – mówi jedno z przysłów, które idealnie pasuje do dzisiejszej sytuacji. Egzaminy z matematyki, choć na pierwszy rzut oka, wielu uczniów przerażają, to po zwalczeniu pierwszego stresu i wczytaniu się w treść zadań okazuje się, że pytania, z którymi przyszło się zmierzyć, nie są wcale zbyt trudne.

 

Tego właśnie życzymy tegorocznym maturzystom, aby połamali pióro rozwiązując zadania, które okażą się dla nich odpowiednie.

 

Więcej informacji dziś (09.06) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: