Matura z języka polskiego, znamy tytuły prac pisemnych

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-08 12:23:39
Matura z języka polskiego, znamy tytuły prac pisemnych
  • Foto: TV Gawex

Największą ciekawość u osób, które swoje egzaminy maturalne zdawały jakiś czas temu, budzi temat pracy na teście z języka polskiego. Znamy odpowiedź na to pytanie.

Tegoroczni maturzyści musieli stawić czoła nie tylko samemu egzaminowi, ale również utrudniającej jego przeprowadzenie epidemii. Mimo to egzamin choć w innym terminie, to doszedł do skutku, abiturienci nie mogli jednak liczyć na żadną taryfę ulgową.

 

Wielu maturzystów egzamin z języka polskiego, rozpoczyna od nerwowego zaglądania na koniec arkusza, gdzie widnieje tytuł pracy pisemnej. Jak zwykle do wyboru były dwie prace, co roku większość młodzieży wybiera rozprawkę, która tym razem miała tytuł „Jaki wpływ na przesłanie utworu ma wprowadzenie elementów fantastyki? Odwołaj się do fragmentów "Wesela" Wyspiańskiego i wybranych dzieł kultury”.

 

Uczniowie, którzy z Wyspiańskim są raczej na bakier, wybrali pewnie interpretacje wiersza, którym w tym roku był wiersz Anny Kamieńskiej p.t. "Daremne". Wiele emocji budzi również jedno z zadań zamkniętych, polegające na wskazaniu autora oraz tytułu dzieła, podanego fragmentu. Tegoroczni maturzyści do rozpoznania mieli fragment Pana Tadeusza.

 

Wierzymy, że młodzież podchodząca do egzaminów, bez problemu poradziła sobie z tematami prac.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: