Raport Straży Miejskiej. Bohaterski Strażnik Miejski wyciągnął kobiecie portfel ze śmietnika

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-08 11:19:12
Raport Straży Miejskiej. Bohaterski Strażnik Miejski wyciągnął kobiecie portfel ze śmietnika
  • Foto: TV Gawex

Od dnia 2.04.2020 r. straże miejskie, gminne na podstawie polecenia Wojewody zachodniopomorskiego powinny wykonywać zadania wyłącznie w zakresie w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją nakazów i zakazów związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Zadania w tym zakresie stawia strażom Policja. W większym niż dotychczas zakresie są wykonywane wspólne patrole oraz inne wspólne działania Policji i Straży Miejskiej w Szczecinku.

Pomimo tego w okresie od 1.06.2020 r. do 7.06.2020 r. strażnicy podjęli 110 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 23 zdarzenia. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 50 interwencji. 1 osoba została doprowadzona do miejsca zamieszkania, jedna do ośrodka dla bezdomnych. 1 osoba została przekazana Policji. Strażnicy pomogli w uruchomieniu 4 pojazdów. 5 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub weterynarii.
 
W dniu 1 czerwca około godziny 11:30 na przystanku autobusowym przy ul. Wyszyńskiego, operator kamer monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę siedzącego na ławce. Obok niego znajdowały się skrzynki i plecak. Po przybliżeniu obrazu z kamery operator rozpoznał, że była to osoba bezdomna wobec której podejmowane były wielokrotnie interwencje.  Na miejsce dyżurny wysłał patrol zmotoryzowany. W skrzynkach, strażnicy znaleźli drogie elektronarzędzia. mężczyzna upierał się, że przedmioty należą do niego, strażnicy nie dali mu wiary podejrzewając, że mogą pochodzić z kradzieży.  Na miejsce wezwano patrol Policji, który zatrzymał mężczyznę do ustalenia pochodzenia posiadanych przez niego przedmiotów. Jak wynika z informacji podanej przez Policję elektronarzędzia pochodziły z kradzieży.
 
3.06.2020 około godziny 2:10 na ul: Armii Krajowej operator monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę, który chodził po parkingu a następnie zabrał pokrowiec przykrywający zaparkowany tam motocykl i zaczął się oddalać. Patrol, który został wysłany ujął go. Legitymowany kilkakrotnie podawał nieprawdziwe dane personalne. W związku z tym został przekazany Policji.
 
5.06.2020 około godziny 10:30 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał wezwanie na interwencję, gdzie kobieta zgłosiła, że do pojemnika półpodziemnego wpadł jej portfel z pieniędzmi. Prosiła o pomoc w wyciągnięciu. Na miejscu strażnik wszedł do tego pojemnika i wyciągnął kobiecie portfel.
 
7.06.2020 około godziny 8:45 Strażnicy Miejscy patrolując ulicę Mickiewicza zostali zatrzymani przez mężczyznę, który zgłosił mężczyznę leżącego przy CK Zamek.  Na miejscu, przebywający tam wędkarz, wskazał leżącego na ziemi mężczyznę. W kroczu na spodniach miał mokrą plamę twierdził, że za dużo wypił i nie miał siły. Obok niego na ziemi leżał telefon komórkowy i czapka. Podczas legitymowania zrobił się agresywny, zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy, nie reagował na polecenia i usiłował się oddalić. Do jego zatrzymania użyto siły fizycznej. Na koniec zaczął oskarżać strażników o kradzież dokumentów. Na mężczyznę tego zostanie skierowany wniosek o ukaranie.
 
7.06.2020 około godziny 14:45 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o grupie nieletnich spożywających alkohol na terenie ogrodów działkowych przy ul: Koszalińskiej. W trakcie dojeżdżania część grupy rozbiegła się. Na miejscu strażnicy wylegitymowali czwórkę nieletnich, z których jeden znajdował się w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Był to czternastoletni uczeń klasy VII szkoły podstawowej. Nieletni został przekazany matce.
 
info: Straż Miejska w Szczecinku 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: