Maraton maturalny wystartował. Egzamin z języka polskiego

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-08 09:41:56
Maraton maturalny wystartował. Egzamin z języka polskiego
  • Foto: TV Gawex

Dziś nadszedł długo wyczekiwany przez maturzystów moment. Egzaminy, które początkowo miały rozpocząć się wraz z końcem długiego weekendu, jak wszyscy wiemy, zostały przełożone na terminy czerwcowe.

Przekładanie egzaminów, znacząco zwiększyło stres tegorocznych abiturientów. Wszak jest to pierwszy, tak poważny egzamin w ich życiu. Punktualnie o godzinie 09:00 we wszystkich polskich szkołach średnich rozpoczął się pierwszy egzamin, inaugurując tym samym maturalny maraton.
 
Tegoroczne zmagania maturalne znacząco różnią się od tych z lat minionych. Próżno szukać w szkołach rodziców, którzy co roku wspierali swoje pociechy. Wśród nowych zasad, nie trudno zauważyć obowiązek zakrywania dróg oddechowych, oraz co równie widoczne utrzymywanie dystansu społecznego.
 
W rozmowach z młodzieżą maturalną z tzw. Elki usłyszeć można było głosy o stresie wśród młodzieży. Jest trochę stresu, może dlatego, że długo nie byłem w szkole – powiedział nam jeden uczeń.
 
Dziś abiturienci zmierzą się z testem z języka polskiego. Przy okazji tego egzaminu, tradycyjnym pytaniem stało się: „Lalka czy Dziady?” - odnoszące się oczywiście do tekstu kultury, który staje się podstawą do pisanej pracy. Ciekawe, który tekst będzie w tym roku...
 
Więcej informacji dziś (08.06) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: