Zespół Szkół Technicznych nie zwalnia tempa i wciąż drukuje przyłbice

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-06 18:33:38
Zespół Szkół Technicznych nie zwalnia tempa i wciąż drukuje przyłbice
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Szpitale w Szczecinku i Szczecinie, Powiatowy Urząd Pracy oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinku, Powiatowe Komendy Straży Pożarnej i Policji, Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie i Starostwo Powiatowe w Szczecinku… to m.in. do tych instytucji trafiły przyłbice wyprodukowane przez ZST w Szczecinku. A to jeszcze nie koniec…

Jak zapewnia dyrektor szkoły Anna Wisłocka-Bogdanowicz zapotrzebowanie na ten rodzaj środków ochrony osobistej wciąż jest duże i nie ma czasu na odpoczynek. W tych dniach przyłbice trafiły do szkół, które przygotowują się do egzaminów maturalnych. Opracowano już wszelkie procedury związane z reżimem sanitarnym. Samorząd powiatowy dostarczy ponad 1200 maseczek, wszystkie sale i pomieszczenia zostaną poddane dezynfekcji, a ZST zgodnie z wcześniej złożoną obietnicą, sukcesywnie dostarcza przyłbice dla członków komisji egzaminacyjnych. Zostały one już przekazane do ZS nr 2 im. Warcisława IV, ZS nr 6 im. Stanisława Staszica oraz ZS nr 7 w Białym Borze.

Z rąk pani dyrektor Anny Wisłockiej-Bogdanowicz odebraliśmy przyłbice dla komisji egzaminacyjnych. Dziękujemy Zespołowi Szkół Technicznych za pomoc – pisze na szkolnym fanpage'u dyrektor ZS nr 2 Robert Jasek.

10 przyłbic ochronnych wydrukowanych metodą 3D odebraliśmy z rąk Pani dyrektor Anny Wisłockiej-Bogdanowicz dla komisji egzaminacyjnych. Serdecznie dziękujemy Zespołowi Szkół Technicznych za pomoc – w podobnym tonie na facebookowym profilu ZS nr 7 pisze dyrektor Renata Piszcz.

W wyjątkowy sposób ZST podziękowała dyrektor ZS nr 6 Joanna Buzała, która przekazała szkole piękne kwiaty, które jak zapewnia dyrektor Anna Wisłocka-Bogdanowicz zostaną odpowiednio zagospodarowane, bowiem szkoła wciąż upiększa swoje tereny zielone.

A jak to się zaczęło?

ZST aktywnie uczestniczy w walce z pandemią COVID-19 od samego początku jej trwania. Instruktorzy szkoły pobrali gotowy projekt przyłbicy z Internetu. Wymagał on jednak modyfikacji i dokonał tego kierownik szkolenia praktycznego Sebastian Pieńkowski. Przyłbice drukowane są na drukarce 3D będącej na wyposażeniu jednej z pracowni. Jej zakup wraz z oprogramowaniem został zrealizowany w ramach projektu pn.: „Szczecinecki eksperyment – zakup wyposażenia do Ośrodka Popularyzującego Naukę w Szczecinku”, na który Powiat Szczecinecki uzyskał dofinansowanie ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Sprzęt jest wykorzystywany przez działający przy CEEiRJ w Szczecinku Ośrodek Popularyzujący Naukę, a jego obsługą zajmuje się wspomniany już Sebastian Pieńkowski – instruktor działającej w CEEiRJ sekcji „Młody Technik”. Dzięki pozyskanym środkom w Ośrodku Popularyzującym Naukę prowadzone są również zajęcia związane z budową świata roślin i zwierząt czy edukacją ekologiczną ale także zajęcia techniczne, zapoznające dzieci i młodzież z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Info: Piotr Rozmus


  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: