Bezpieczne plaże w Kołobrzegu. Akcja #WięcejDystansu i sektor dla szczególnie ostrożnych

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-06 12:36:30
Bezpieczne plaże w Kołobrzegu. Akcja #WięcejDystansu i sektor dla szczególnie ostrożnych
  • Foto: e-kg.pl

Kołobrzeskie plaże mają być ogólnodostępne, a o bezpieczeństwo turystów będą dbać ratownicy, punkty informacyjne i komunikaty głosowe. Dla tych osób, które szczególnie troszczą się o swoje zdrowie, będzie wydzielona specjalna strefa bezpieczeństwa. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakończył właśnie konsultacje z branżą turystyczną i ogłosił ustalenia dotyczące bezpiecznego plażowania w naszym kurorcie. Jesteśmy w pełni przygotowani do sezonu pod względem wymogów sanitarnych – mówi Jacek Banasiak, Dyrektor MOSiR-u.

Kołobrzeg stawia przede wszystkim na informację i edukację. Od 26 czerwca ma ruszyć kampania pod nazwą #WięcejDystansu. Pojawią się informacje w radiowęźle, oznakowane zostaną punkty informacyjne, ratownicy ubrani będą w koszulki z napisem #WięcejDystansu. Dodatkowo na plaży głównej przygotujemy testowy obszar z wydzielonymi miejscami dla turystów, którzy w sposób szczególny będą chcieli przebywać w miejscach z zaznaczonymi bezpiecznymi odległościami – podkreśla Banasiak.

Przypomnijmy: od 26 czerwca czyli wraz z oficjalnym otwarciem sezonu wakacyjnego w Kołobrzegu, na plażach mają pojawić się ratownicy, uruchomione zostaną również patrole na obszarach niestrzeżonych i zostanie udostępniona cała infrastruktura.

Oprócz tego zorganizowane będą dodatkowe trzy punkty medyczne zbudowane w oparciu o namioty pierwszej pomocy przedmedycznej z wyposażeniem w środki do dezynfekcji. Dodatkowo, na każdej wieży oprócz osobistego, ochronnego wyposażenia ratowników, na stałe znajdować się będą środki do dezynfekcji. Na plaży Milenium przygotowany zostanie dodatkowy punkt medyczny. Plaże wyposażone będą w 11 natrysków, podesty i platformę dla osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowy budżet, z tytułu przygotowania plaż do sezonu Lato 2020, związany z COVID-19 zarówno w obszarze sanitarnym, jaki i informacyjnym, wynosi ok. 250 tys. zł. W tym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przystąpił również do programu małych projektów transgranicznych INTERREG, z którego ma możliwość pozyskania budżetu w wysokości 50 tys. EURO.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: