CEEiRJ zrealizuje projekt „Człowiek - jego miejsce i rola w środowisku”

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-05 09:50:56
CEEiRJ zrealizuje projekt „Człowiek - jego miejsce i rola w środowisku”
  • Foto: Piotr Rozmus

Jak informowaliśmy już wcześniej Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przyznał CEEiRJ w Szczecinku dofinansowanie w wysokości 66 375 zł na realizację projektu pn.: "Człowiek - jego miejsce i rola w środowisku - edukacja ekologiczna w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku - edycja 2020". Wczoraj (04.06) starosta Krzysztof Lis, wicestarosta Robert Fabisiak, skarbnik Powiatu Szczecineckiego Ewa Mikłasz oraz dyrektor Centrum Radosław Wąs podpisali z kierownikiem Zespołu ds. Obsługi Wniosków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Koszalinie Robertem Stępniem, umowę dotyczącą wsparcia.

Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy ekologicznej na temat podwodnego życia organizmów, wpływu warunków środowiskowych na funkcjonowanie ekosystemów oraz bezpośrednie odkrywanie praw występujących w środowisku.
 
W ramach zadania CEEiRJ zakupi  zestawy akwaryjne, a także materiały do budowy formikarium, czyli miejsca, pozwalającego na obserwowanie życia mrówek. Nowy sprzęt będzie wykorzystywany podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży, w których weźmie udział ponad 400 osób. Dzięki dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w Szczecinie Centrum przedstawi też wystawę „Złap Oddech”, której głównym zagadnieniem będzie smog i funkcjonowanie atmosfery. Ekspozycja pozwoli także zbadać pojemność płuc i skład wydychanego powietrza. Centrum wyda także album na temat podwodnego życia zbiorników wodnych.
 
Całkowity koszt to prawie 89 tysięcy złotych, a dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Szczecinie – ponad 66 tys. zł.
 
info: PIotr Rozmus 
 
 
 
CEEiRJ zrealizuje projekt „Człowiek - jego miejsce i rola w środowisku”
  • Foto: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: