Lepsze warunki na ścieżce rowerowej z Połczyna-Zdroju do Złocieńca

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-02 15:20:49
Lepsze warunki na ścieżce rowerowej z Połczyna-Zdroju do Złocieńca
  • Foto: Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju

Gmina Połczyn-Zdrój prowadzi prace naprawcze na popularnej ścieżce rowerowej Połczyn-Złocieniec. Widać na niej coraz więcej rowerzystów.

Trwają roboty polegające na naprawie najbardziej uszkodzonych fragmentów na odcinku od wjazdu przy ul. Koszalińskiej, do miejscowości Toporzyk. Wartość kosztorysowa tych robót wynosi 23.162,27 zł. To nie pierwsze prace w tym roku.

W marcu br. w czasie prowadzenia akcji, pojazdy ratownicze uszkodziły nawierzchnię na odcinku Toporzyk-Gawroniec. Naprawę zlecono specjalistycznej firmie, która na uszkodzonym odcinku ułożyła nową masę bitumiczną o powierzchni 92 m2. Roboty o wartości 12.701,87 zł trwały do 10 maja.

Do końca czerwca br. powstanie też nowy, 4-kilometrowy odcinek w pobliżu Połczyna-Zdroju. Prace jeszcze trwają, ale już widać tam pierwszych rowerzystów.

Niezwykle urokliwe usytuowanie ścieżki na nasypie nieczynnej linii kolejowej, w terenie o znacznych różnicach wysokości poprzecinanych licznymi jarami, strumieniami i porośniętych lasami powoduje, że nawierzchnia narażona jest na działanie wielu czynników powodujących jej uszkodzenie. Asfalt ulega zniszczeniu przez korzenie drzew i wypłukania podbudowy, w wyniku czego następują spękania i osunięcia nawierzchni. Stąd konieczność częstych napraw na całej jej długości.

30-kilometrowa ścieżka rowerowa zbudowana na dawnym nasypie kolejowym z Połczyna-Zdroju do Złocieńca to niewymagająca trasa, na którą można się wybrać całą rodziną. Widoki – niezapomniane. Ścieżka prowadzi bowiem przez tereny Drawskiego Parku Krajobrazowego i Szwajcarię Połczyńską. Zmęczeni mogą przystanąć co kilka kilometrów na jednym z postojów, zaś przy punktach widokowych znajdują się miejsca odpoczynku z zadaszeniem. Wjazd na ścieżkę – z ulicy Koszalińskiej. Jest ona elementem trasy, którą niedługo będzie można przejechać rowerem z Wałcza aż nad morze.

Info: Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: