Finisz prac w hali sportowej ZS nr 2. Do placówki trafia nowy sprzęt sportowy

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-02 14:35:45
Finisz prac w hali sportowej ZS nr 2. Do placówki trafia nowy sprzęt sportowy
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Powoli ku końcowi zbliża się remont sali gimnastycznej przy ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku. Zamontowano już nowoczesną wykładzinę sportową, a ostatnio do szkoły dotarło nowe wyposażenie: kosze z tablicami, bramki, gniazda i słupki do piłki siatkowej, piłkochwyty, drabinki, kozły, skrzynie, materace, statyw sędziowski i wiele innych. Uczniowie będą mogli również korzystać z nowej, profesjonalnie wyposażonej siłowni, w której oczywiście pojawią się m.in.: atlas, ławeczki, sztangi, hantle, stepery i magnetyczne rowerki treningowe. W zakres wyposażenia wejdzie też nowy stół do ping-ponga.

Oprócz remontu i przebudowy sali gimnastycznej  wraz z zapleczem,  w ramach inwestycji wykonano termomodernizację samego budynku z modernizacją ogrzewania. Ocieplono ściany zewnętrzne i fundamentowe budynku, ponadto wymieniono okna, posadzki na gruncie oraz zamontowano siłowniki w oknach budynku.

Koszt całej inwestycji to ponad 1 850 mln zł. Ponad 848 tys. zł to wartość samej termomodernizacji budynku. Powiat Szczecinecki otrzymał wsparcie z WFOŚiGW, pożyczkę i dotację, obie opiewające na ponad 424 tys. zł. Remont i przebudowa sali gimnastycznej z zapleczem socjalno-sanitarnym oraz dostawą wyposażenia pochłonął ponad 1 mln zł. W tym przypadku samorząd powiatowy otrzymał 50% dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.

Info: Piotr Rozmus


  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: