Szkoły w czasie pandemii. Konsultacje dla uczniów

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-02 14:29:34
Szkoły w czasie pandemii. Konsultacje dla uczniów
  • Foto: TV Gawex

Nadejście lata zwiastuje zakończenie roku szkolnego, które tym razem będzie znacząco różniło się od znanych nam wszystkim dobrze, oficjalnych akademii. To jednak nie jedyne zmiany, na które gotowi muszą być uczniowie, nową formą nauki są chociażby konsultacje z nauczycielami.

Egzaminy maturalne zbliżają się wielkimi krokami, jednym z działań mających na celu umożliwienie jak najlepszych wyników, są konsultacje uczniów z nauczycielami. Dotychczas tego typu spotkania, zastępowane były przez znane wszystkim z ław szkolnych lekcje. Jednak panująca pandemia znacząco zmieniła nasze przyzwyczajenia.
 
Pozostawieni sami sobie nie zostali również uczniowie klas niższych szkół średnich, którzy za niespełna miesiąc udadzą się na upragnione wakacje. Oni również, mogą spotkać się z nauczycielami, aby móc lepiej zrozumieć materiał omawiany w czasie zdalnych zajęć.
Koronawirus wywrócił nasze przyzwyczajenia do góry nogami. Nie inaczej jest w szkołach, tegoroczne zakończenie roku szkolnego, oraz klasyfikacja uczniów będzie zupełnie inna, niż wszyscy się spodziewali. Rada pedagogiczna przeprowadzona za pośrednictwem internetu to nie pierwszyzna dla nauczycieli, dlatego uczniowie mogą spać spokojnie.
 
Wciąż niejasne jest kiedy uczniowie będą mogli na powrót spotkać się z kolegami czy koleżankami z ław szkolnych na wspólnych zajęciach. Wiadomo jedno, nie stanie się to na pewno w tym roku szkolnym.
 
Zdalne nauczenie wielu zaskoczyło, jednak jak mówi przysłowie „Czego się nauczymy, tego nam nikt nie wydrze.” Wierzymy więc, że im dłużej trwa zdalne nauczenie tym łatwiej będzie nauczyć się tej formy prowadzenia zajęć. W końcu nikt nie wie, jak długo będzie taka konieczność.
 
Więcej informacji dziś (02.06) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: