Szczecineccy uczniowie finalistami i laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu

  • Adrian Wolanin
  • 2020-06-02 11:20:33
Szczecineccy uczniowie finalistami i laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu
  • Foto: https://www.facebook.com/Olimpiada-Wiedzy-o-Mózgu

Organizatorami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu są Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne PTNk i V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka w Szczecinie. W 2019 roku Zachodniopomorski Konkurs Wiedzy o Mózgu uzyskał tytuł olimpiady tematycznej wspieranej przez Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

Dwóch Laureatów Olimpiady zgodnie z uchwałą Senatu PUM nr 95/2018 z dnia 20.06.2018 roku uzyskuje prawo do studiowania na wybranym przez siebie kierunku w PUM w Szczecinie z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Jest to ogromne osiągnięcie tych wszystkich, którzy organizowali i uczestniczyli w dotychczasowych edycjach Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Mózgu.

W II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Mózgu ogromny sukces odnieśli uczniowie I LO im. ks. Elżbiety w Szczecinku. To dla nas wielkie wyróżnienie. W tym roku tytuł Laureatów II Ogólnopolskiej Olimpiady przypadł dwóm finalistom z najwyższymi lokatami w eliminacjach okręgowych – wyjaśnia dyrektor szkoły Arkadiusz Szczepaniak. Na I miejscu uplasowała się nasza uczennica Aleksandra Andrzejewska (z klasy III E) i otrzymała tytuł laureata etapu centralnego II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu.

Tytuł finalisty etapu centralnego otrzymali również:

  1. Katarzyna Serement (uczennica klasy II D1)
  2. Kornelia Ksok (uczennica klasy III D)
  3. Katarzyna Awtuch (uczennica klasy III D)
  4. Urszula Begiedza (uczennica klasy I E)
  5. Mateusz Radzymiński (uczeń klasy II D1)
  6. Roland Schlamberger (uczeń klasy II D1)

Serdecznie gratulujemy!

Ewa Jankun i Renata Litwin-Kizielewicz


  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: