Raport Straży Miejskiej. Zaczepiał dzieci będąc pod wpływem narkotyków

  • Jakub Diakun
  • 2020-06-01 10:24:38
Raport Straży Miejskiej. Zaczepiał dzieci będąc pod wpływem narkotyków
  • Foto: TV Gawex

Od dnia 2.04.2020 r. straże miejskie, gminne na podstawie polecenia Wojewody zachodniopomorskiego powinny wykonywać zadania wyłącznie w zakresie w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją nakazów i zakazów związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Zadania w tym zakresie stawia strażom Policja. W większym niż dotychczas zakresie są wykonywane wspólne patrole oraz inne wspólne działania Policji i Straży Miejskiej w Szczecinku.

Pomimo tego w okresie od 25.05.2020 r. do 31.05.2020 r. strażnicy podjęli 105 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 23 zdarzenia. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 61 interwencje. 1 osoba zostały doprowadzone do miejsca zamieszkania. 2 osoby zostały przekazanych Policji. 2 osoby zespołom ratunkowym. Strażnicy udzielili pomocy w uruchomieniu 2 samochodów. W 8 przypadkach zastosowano blokady na koła pojazdów. 6 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub weterynarii

 

25.05.2020 r. około godziny 10:50 na ul: JPII zauważyli rowerzystę stojącego na przystanku komunikacji miejskiej, który zawiadomił strażników o potrąceniu go na przejściu dla pieszych przez samochód kierowany przez kobietę. Strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wezwali, zgodnie z posiadanymi kompetencjami patrol policji.

 

25.05.2020 r. około godziny 11:40 z uwagi na zabranie mężczyzny do szpitala przez ZRM strażnicy zabrali do schroniska dla zwierząt psa, nad którym sprawował opiekę.

 

28.05.2020 około godziny 11:30 patrol straży miejskiej patrolujący ulicę Słupską zauważył rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi na rowerze. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że rowerzysta znajduje się w stanie nietrzeźwości. Został przekazany Policji.

 

30.05.2020 około godziny 14:30 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który na boisku Szkoły Podstawowej zaczepia dzieci. Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali leżącego na trawie mężczyznę. Był on bez butów. W trakcie legitymowania zachowywał się irracjonalnie, był pobudzony i agresywny. Wyglądał na odurzonego narkotykami. W związku z takim zachowaniem na miejsce wezwano Policję. W trakcie wykonywania czynności mężczyzna wyjął z kieszeni szklaną lufkę i zawiniątko z suszem roślinnym o charakterystycznym zapachu marihuany. Mężczyzna został zatrzymany przez Policję.

 

info: Straż Miejska Szczecinek 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: