Tablety dla szkół podstawowych

  • Jakub Diakun
  • 2020-05-28 11:52:21
Tablety dla szkół podstawowych
  • Foto: Urząd Miasta Szczecinek

130 nowych tabletów trafi do uczniów pięciu szczecineckich szkół podstawowych. Sprzęt został zakupiony dzięki dofinansowaniu, które Miasto Szczecinek otrzymało z Ministerstwa Cyfryzacji w ramach wsparcia kształcenia zdalnego.

- Wsparcie zdalnej nauki, która jest nowym wyzwaniem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli to jedno z nowych zadań, które stanęło przed nami w ostatnich tygodniach. Tym bardziej cieszę się, że dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków unijnych udało nam się wesprzeć funkcjonowanie naszych placówek oświatowych – mówi burmistrz Daniel Rak.


Zadowolenia z faktu otrzymania tabletów nie kryli dyrektorzy szkół podstawowych. - Każda pomoc w zdalnej nauce jest dla nas ważna. Tym bardziej, jeśli jest to dobrej jakości sprzęt komputerowy. Z pewnością zostanie on wykorzystany w stu procentach – potwierdza Rafał Stasik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinku.


Łączna kwota grantu na zakup tabletów wyniosłą 99 tysięcy 999 zł i 90 gr. Został one nabyte w ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś priorytetowa I. Powszechny dostęp do szybkiego internetu Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.


- Już teraz mogę zdradzić, że wkrótce do naszych uczniów trafi kolejne 130 tabletów, bo po raz drugi udało nam się sięgnąć po dofinansowanie na ten cel. Tym razem skutecznie aplikowaliśmy o środki z innego, podobnego programu unijnego. Otrzymaliśmy niemal 105 tysięcy złotych. Natychmiast rozpisaliśmy stosowny przetarg, który został już rozstrzygnięty. Dlatego kolejny sprzęt komputerowy lada dzień zostanie przekazany naszym dzieciom – burmistrz Daniel Rak nie kryje zadowolenia z faktu pozyskania dofinansowania.

 

info: Urząd Miasta Szczecinek 


  • Foto: Urząd Miasta Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: