Szczecineckie kino wznawia działalność

  • Jakub Diakun
  • 2020-05-28 11:45:52
Szczecineckie kino wznawia działalność
  • Foto: TV Gawex

Wszyscy pasjonaci sztuki filmowej z regionu, usłyszeli wczoraj za pośrednictwem mediów, długo wyczekiwaną informacje. Od 6 czerwca szczecineckie Kino Wolność, choć w innej formie to z powrotem zaprosi na seanse.

Już wczoraj informowaliśmy Państwa o kolejnych decyzjach rządu, wśród których obok częściowego zniesienia obowiązku noszenia maseczek, jedną z najważniejszych jest wznowienie funkcjonowania kin.

W szczecineckim kinie, choć z wiadomych względów nie możemy spodziewać się wielkich premier, to na pewno, każdy znajdzie coś dla siebie. Chcielibyśmy tak to rozdzielić, aby był repertuar dla najmłodszych, ale również dorosłych – mówi Łukasz Koczan Zastępca Dyrektora SAPiK Szczecinek
 
Informacja o zamknięciu kin 12 marca spadła na chyba wszystkich jak grom z jasnego nieba. Choć było to uwarunkowane sytuacją epidemiologiczną w kraju, to zapewne wiele osób żałowało odwołania zaplanowanych seansów. Jest jednak nadzieja, że już niedługo zobaczymy na wielkim ekranie filmy, na które czekaliśmy. Osoby, które zakupiły bilety na seans przed wybuchem epidemii, będą mogły albo zwrócić wejściówkę w kasie kina, lub też wykorzystać ją według nowego repertuaru.
 
Powrót szczecineckiego kina, zapewne uatrakcyjni nam wolny czas. Wielu woli oglądać najnowsze dzieła sztuki filmowej na dużym ekranie. Aby jednak móc skorzystać z tej opcji, będziemy obowiązani podporządkować się restrykcyjnym reżimom sanitarnym. Premier poinformował wczoraj, że na sali kinowej będzie mogło przebywać tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących.
 
W latach ubiegłych mieszkańcy naszego miasta mogli spotkać się latem w kinie plenerowym. Jak przekonują nas władze SAPiKu, planowane jest stworzenie takiej możliwości również w tym roku.
 
Więcej informacji dziś (28.05) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: