Kolejni kierowcy bez prawa jazdy

  • Adrian Wolanin
  • 2020-05-23 16:27:49
Kolejni kierowcy bez prawa jazdy
  • Foto: Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Zwiększający się ruch na drogach powiatu skutkuje zauważalnym wzrostem ilości zdarzeń drogowych. Kierowcy najczęściej poprzez prędkość i brawurę łamią obowiązujące przepisy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku działający w grupie SPEED zawsze w takich sytuacjach reagują szybko i zdecydowanie. A o surowych konsekwencjach przekonali się wczoraj kierujący, którzy utracili swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W środę (20.05) policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej w Drzonowie, gmina Biały Bór, kierującego osobowym pojazdem marki BMW. 25-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego w terenie zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h. Mężczyzna zgodnie z przepisami został ukarany mandatem, co gorsza w związku z przekroczeniem prędkości o 58km/h kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Taki sam los spotkał kierującego pojazdem marki Subaru, który przez ten sam patrol ruchu drogowego w miejscowości Drzonowo został zatrzymany do policyjnej kontroli. Powód? Kierujący w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 121km/h. 65-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego przez najbliższe 3 miesiące będzie odczuwał konsekwencje niedostosowania się do obowiązujących przepisów. Policjanci oprócz nałożenia wysokiego mandatu zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Info: asp. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: