Koronawirus w szczecineckim szpitalu: oświadczenie prezes placówki

  • Adrian Wolanin
  • 2020-05-21 13:15:54
Koronawirus w szczecineckim szpitalu: oświadczenie prezes placówki
  • Foto: TV Gawex

Przedstawiamy oświadczenie Prezes Zarządu spółki Szpital w Szczecinku, Anny Złotowskiej, wydane w związku z potwierdzeniem u dwóch pacjentów lecznicy zakażenia koronawirusem.

W związku z pozytywnym wynikiem badania w kierunku SARS-CoV-2 u dwóch pacjentów szpitala, obecnie intensywnie  wdrażamy  zasady postępowania celem zapobieżenia wytworzeniu ogniska.
 
W tej chwili trwają narady z koordynatorami oddziałów , dyrektorem Sanepidu i dyrekcją szpitala. Ustalamy i wdrażamy kolejne działania i na bieżąco je realizujemy. Działania podjęliśmy natychmiast po otrzymaniu informacji, czyli około godziny pierwszej w nocy.

Pacjentka wraz z dzieckiem została już we wczesnych godzinach rannych przekazana do szpitala w Szczecinie Zdrojach.

Pacjent z OIT, po wdrożeniu procedur ustalonych ze szpitalem jednoimiennym w Szczecinie przy ulicy Arkońskiej, w tej chwili pozostaje w Szpitalu w Szczecinku, przesyłamy próbki badań do ponownej weryfikacji  i po otrzymaniu wyniku podejmiemy decyzje co do dalszego postępowania z pacjentem.

Decyzje obejmują również zasady opieki nad pacjentami pozostającymi w oddziałach dotkniętych ryzykiem, a także personelu medycznego.

Anna Złotowska

Komentarze (1)

Nick 2020-05-21 16:10

Ta, stary może umrzeć na miejscu mlodą ratuje się wywożąc ją do Szczecina

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: