Sukces uczniów "siódemki"

  • Jakub Diakun
  • 2020-05-21 12:47:14
Sukces uczniów "siódemki"
  • Foto: TV Gawex

Podsumowano właśnie pierwszą edycję Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Twórcza Polska i Polonia”. Wśród nagrodzonych prac nadesłanych z Polski, Litwy i USA znalazły się wiersze uczniów ze Szczecinka.

Uczniowie pani Aliny Tarkowskiej piszą wiersze nie od dziś. Wielu z nich zdobywało czołowe nagrody w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Troje nagrodzonych uczniów to także laureaci i wyróżnieni w poprzednich edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Niektórzy lubią poezję”. Tym razem jest to sukces w konkursie o randze międzynarodowej.

 

Jury pod przewodnictwem dr. hab. prof. AP Tadeusza Sucharskiego wytypowało laureatów i wyróżnionych, wśród których znaleźli się uczniowie klasy VIIc Szkoły Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku:


Vanessa Harutyunyan – laureatka w kat. poezja za wiersze „Moja Armenia” i „Jestem”
Julia Korabiusz – wyróżnienie w kat. poezja za wiersze „Chciałabym” i „Oddając się wspomnieniom”
Hovik Harutyunyan – wyróżnienie w kat. poezja za wiersz „Życie”

 

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Ustce, a patronami przedsięwzięcia: Burmistrz Miasta Ustka, Wójt Gminy Ustka, Starosta Słupski oraz Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

info: Anita Tarkowska Szkoła Podstawowa nr 7

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: