Senator Stanisław Gawłowski oraz poseł Radosław Lubczyk komentują

  • Adrian Wolanin
  • 2020-05-18 15:39:13
Senator Stanisław Gawłowski oraz poseł Radosław Lubczyk komentują
  • Foto: TV Gawex

Kwestie dotyczące lasów były głównym tematem wspólnego briefingu prasowego senatora Stanisława Gawłowskiego oraz posła Radosława Lubczyka. W trakcie dzisiejszego spotkania z przedstawicielami lokalnych mediów skrytykowano m.in. powołanie Łukasza Maciejunasa na stanowisko szefa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.

Obaj parlamentarzyści nowo wybranemu Regionalnemu Dyrektorowi Lasów Państwowych zarzucili zarówno niespełnianie warunków formalnych (brak min. 8 lat stażu pracy w leśnictwie), jak i niemożność odznaczenia się nieposzlakowaną opinią (podkreślano jego udział w konflikcie leśników z ekologami w trakcie protestów w obronie Puszczy Białowieskiej), a więc dwóch elementów niezbędnych do objęcia kierowniczego stanowiska.

W dalszej części konferencji Stanisław Gawłowski odniósł się do zmian w prawie łowieckim, uchwalonych przy okazji procedowania tzw. Tarczy 3.0. Zgodnie z nowymi zapisami, szefa Polskiego Związku Łowieckiego, a więc Łowczego Krajowego, nie będą wybierać już delegaci poszczególnych kół w kraju, a będzie on wyznaczany przez Ministra Środowiska. Wskazano również na fakt, iż zgodnie z nowelizacją przepisów, Polski Związek Łowiecki dostał od rządzących możliwość asygnowania własnych środków (pochodzących m.in. ze składek członkowskich) na walkę z koronawirusem, co zdaniem senatora może prowadzić do nadużyć. To zdaniem byłego wiceministra środowiska jednak nic wobec dużo dalej idącej zmiany, dającej możliwość przejęcia kontroli nad środkami finansowymi poszczególnych kół łowieckich przez Zarząd Główny PZŁ.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (18.05) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: