Policyjne dozory za kradzież z włamaniem

  • Jakub Diakun
  • 2020-05-17 10:55:04
Policyjne dozory za kradzież z włamaniem
  • Foto: TV Gawex

Policyjne dozory dla dwóch sprawców kradzieży z włamaniem, odzyskana łódź i elektronarzędzia na kwotę ponad 3 000 zł, to efekt działań policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Mieszkańcom gminy Szczecinek, grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W drugiej połowie kwietnia na terenie gminy Szczecinek doszło do kradzieży z włamaniem. Nieustaleni na tamtą chwilę sprawcy pokonali zabezpieczenia hali magazynowej znajdującej się na terenie jednego z gospodarstw rolnych, a następnie dokonali kradzieży 100 litrów oleju napędowego z zaparkowanego tam ciągnika rolniczego. Sprawcy dokonali również kradzieży różnego rodzaju narzędzi i elektronarzędzi. Straty zostały oszacowane na kwotę 7 000 zł.


Pracujący nad sprawą kryminalni wyjaśniali kolejno okoliczności zdarzenia i weryfikowali napływające do nich informacje, które z dnia na dzień przybliżały ich do ujęcia i zatrzymania sprawców. Sytuacja stała się bardziej dynamiczna, kiedy 11 maja br. wpłynęło kolejne zgłoszenie o kolejnych kradzieżach z włamaniem na terenie gminy Szczecinek. Sprawcy z pomieszczeń gospodarczych dokonali kradzieży elektronarzędzi na łączną kwotę ponad 6 500 zł. Wytypowani przez kryminalnych mieszkańcy powiatu szczecineckiego zostali zatrzymani i doprowadzeni do szczecineckiej jednostki. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.


Dzięki dociekliwości i skrupulatności policjantów dochodzeniowo śledczych policjanci wrócili do wcześniejszych zdarzeń kryminalnych m. in. kradzieży łodzi, za które jak się okazało odpowiedzialny był jeden z zatrzymanych. W wyniku policyjnych działań i na podstawie zebranego materiału dowodowego w tej sprawie mężczyźni w wieku 25 i 44 lat usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Straty, które wyrządzili swoim nielegalnym procederem wyniosły prawie 9500 zł.


Dzięki zaangażowaniu i współpracy z płetwonurkami z grupy interwencyjnej WOPR Szczecinek policjantom udało się odzyskać część utraconego mienia, który sprawcy wrzucili do Jeziora Dzicze.


Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Prokurator Rejonowy na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku zastosował wobec mężczyzn dozór policji. Za kradzież z włamaniem grozi im teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
info:
asp. Anna Matys Oficer prasowy KPP w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: