Nowości wydawnicze trafiły do połczyńskich czytelników

  • Jakub Diakun
  • 2020-05-16 12:57:21
Nowości wydawnicze trafiły do połczyńskich czytelników
  • Foto: Gmina Połczyn-Zdrój

Dla wszystkich Czytelników korzystających z usług Biblioteki Publicznej im. J. Tuwima w Połczynie- Zdroju wraz z Filiami Bibliotecznymi w Gawrońcu, Kołaczu, Redle mamy bardzo dobrą informację. W ubiegłym roku Centrum Kultury pozyskało dotację na zakup nowości wydawniczych w 2019 r. i zrealizowało zakupy na łączną kwotę 19 500 zł.

Dzięki temu mieliśmy możliwość przy udziale środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa “Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Pozyskaliśmy dotację w wysokości 7 980,00 zł., natomiast ze środków własnych, wypracowanych z prowadzonej działalności, Centrum Kultury przeznaczono kwotę 11 520,00 zł. Łącznie zakupiono  ponad 860 woluminów  książek do wszystkich placówek bibliotecznych na terenie miasta i gminy Połczyn-Zdrój. Są to przede wszystkim nowości wydawnicze, bestsellery, książki nagradzane literackimi nagrodami oraz kontynuacje serii.


Głównie zakupiono  pozycje z literatury pięknej dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży, gdyż od połowy października działa w naszej Bibliotece czytelnia i wypożyczalnia książek także dla najmłodszych, połączona z Klubem Młodego Czytelnika.  W związku z tym zakupiono bajecznie kolorowe i „mądre” książeczki. Przyznane środki finansowe zostały wykorzystane w całości w oznaczonym terminie. Wszystkie zakupione książki zostały wprowadzone do katalogu on-line i mogą je Państwo odszukać oraz sprawdzić ich dostępność za pośrednictwem internetu pod adresem: http://ckpolczyn.pl/biblioteka/katalog-on-line/.

info: Gmina Połczyn-Zdrój

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: