Baja Rajd Szczecinek przełożony

  • Jakub Diakun
  • 2020-05-14 10:30:22
Baja Rajd Szczecinek przełożony
  • Foto: TV Gawex

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych rozpoczną się od rajdu w Szczecinku! Jedna z największych motoryzacyjnych imprez w naszym mieście zostanie zorganizowana w innym terminie niż planowano.

Baja Rajd Szczecinek – od lat gromadzi fanów samochodów terenowych z całej okolicy. W tym roku pasjonaci rajdów będą musieli jednak trochę poczekać. Termin inauguracji Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych został przełożony na 24-25 lipca.
 
Większość spraw udało nam się przygotować jeszcze przed nadejściem pandemii koronawirusa i w zasadzie jesteśmy gotowi do rozegrania zawodów nawet za tydzień - mówi Andrzej Derengowski, przewodniczący komitetu organizacyjnego Baja Szczecinek.  Wszystkie niezbędne zgody oraz atesty zostały już uzyskane.
 
Choć impreza początkowo miała odbyć się w pierwszym tygodniu czerwca, to już wiadomo, że początek imprezy będzie miał miejsce 24-25 lipca. Przełożenie wydarzenia na bezpieczny termin wynika, z tego że jak chyba wszyscy wiedzą co roku, na szczecinecki rajd przyjeżdżało wielu zawodników z zagranicy.
 
Tegoroczna impreza będzie miała szczególnie niezwykłą formę. Baja Rajd Szczecinek to także runda Mistrzostw Czech oraz po raz pierwszy runda Mistrzostw Węgier.
 
Liczymy na otwarcie granic pomiędzy krajami Unii Europejskiej do końca lipca. Bardzo nam zależy na zawodnikach z zagranicy. Ich obecność podnosi poziom rywalizacji i sprawia, że jest ona bardziej widowiskowa. Zagraniczne załogi triumfowały w Baja Szczecinek już trzykrotnie - podkreśla Marcin Fiejdasz, dyrektor rajdu Baja Szczecinek.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: