Maseczki, dwumetrowe odległości, parawany z pleksiglasu? Jak w tym roku będziemy wypoczywać na plaży?

  • Adrian Wolanin
  • 2020-05-13 11:16:15
Maseczki, dwumetrowe odległości, parawany z pleksiglasu? Jak w tym roku będziemy wypoczywać na plaży?
  • Foto: e-kg.pl

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu zwrócił się do Głównego Inspektora Sanitarnego o wyznaczenie zasad, które mają podnieść bezpieczeństwo dla osób wypoczywających na kołobrzeskiej plaży. Nie wiadomo, jakie kroki trzeba będzie wprowadzić, aby zapobiec ewentualnym zakażeniom właśnie w tych miejscach.

Na szczęście nie grożą nam raczej włoskie propozycje rozwiązań, typu parawany z pleksiglasu, o których głośno było ostatnio w mediach ogólnopolskich. Spodziewamy się wprowadzenia zasady odpowiedniej odległości między osobami wypoczywającymi – wyjaśnia Jacek Banasiak, dyrektor MOSiR-u. Jest dla nas natomiast niewiadomą, czy na plażach ludzie będą musieli nosić maseczki. Dlatego czekamy na zalecenia GIS-u w tej sprawie.

Ostatni, ciepły weekend w Kołobrzegu pokazał ogromne rozluźnienie zasad krajowej kwarantanny. Większość osób przebywających na plaży i nadmorskim deptaku nie miała maseczek, w tłumie przechadzających się spacerowiczów trudno było również zachować odległość. Dlatego takie ważne jest wprowadzenie odpowiednich zasad, które następnie będą kontrolowane przez służby – mówi Banasiak.

Spółka ma zająć się kampanią informacyjną, która zostanie uruchomiona po przekazaniu wytycznych przez państwową instytucję. Do tematu wrócimy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: