Jerzy Hardie-Douglas o polityce krajowej oraz lokalnej

  • Adrian Wolanin
  • 2020-05-12 14:41:57
Jerzy Hardie-Douglas o polityce krajowej oraz lokalnej
  • Foto: TV Gawex

Zgodnie z obietnicą, dziś (12.05) odbyło się cykliczne już, kolejne spotkanie Jerzego Hardie-Douglasa z lokalnymi przedstawicielami mediów. Konferencja prasowa posła ziemi szczecineckiej tradycyjnie dotyczyła omówienia bieżących spraw politycznych, zarówno w wydaniu krajowym jak i lokalnym.

W dniu kolejnego posiedzenia Sejmu, o którym Jerzy Hardie-Douglas dowiedział się zresztą ze środków masowego przekazu, poseł ziemi szczecineckiej zaprosił przedstawicieli mediów na tradycyjną już, sprawozdawczą konferencję prasową. Głównym tematem były oczywiście wybory prezydenckie i to zarówno te, które rzekomo odbyły się w ubiegłą niedzielę, jak i te planowane. Były burmistrz na tych pierwszych nie pozostawił suchej nitki zapewniając, że winni tej sytuacji zostaną w przyszłości sprawiedliwie rozliczeni.

Jeśli idzie o wybory planowane, w trakcie spotkania z mediami Jerzy Hardie-Douglas przedstawił ich wizję nakreśloną przez Koalicję Obywatelską. O dziwo, jest ona w wielu elementach podobna do propozycji opcji rządzącej. Oczywiście, diabeł tkwi w szczegółach i zdaniem posła powinny one być przedmiotem parlamentarnej dyskusji. Takie tematy jak nowy termin wyborów czy też kwestia zbierania podpisów poparcia wymagałyby dogłębnego pochylenia się, na co zdaniem byłego burmistrza nie ma co liczyć, gdyż ustawa będzie poddana pod głosowanie jeszcze dziś wieczorem.

Przy okazji konferencji, Jerzy Hardie-Douglas wyraził swój pogląd dotyczący panującej pandemii, a także podzielił się komentarzem na temat zbycia na rzecz powiatu szpitalnych udziałów przez ratusz.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (12.05) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: