Sport w czasie pandemii

  • Jakub Diakun
  • 2020-05-11 11:54:52
Sport w czasie pandemii
  • Foto: TV Gawex

Szczecineccy sportowcy muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Długi okres bez możliwości treningów znacząco utrudnił dbanie o właściwą formę. Łagodzenie obostrzeń pozwoliło sportowcom na powrót do upragnionych treningów z zachowaniem szczególnych zasad ochrony osobistej.

Panująca pandemia koronawirusa w znaczącym stopniu pokrzyżowała plany szczecineckich sportowców. Dopiero od 4 maja zawodnicy mogli wrócić do treningów w klubie. Przywrócona forma zajęć, znacząco odbiega od znanej zawodnikom sprzed pandemii.
 
W związku z wybuchem epidemii, zarówno Mistrzostwa Polski, jak i Świata zostały przełożone na późniejsze terminy. Oznacza, to że prawdopodobnie Natan Frąckiewicz Mistrz Polski u-20 w biegu przez płotki na 60 m, nie będzie mógł wystartować w swojej aktualnej kategorii wiekowej.
 
Zawodnicy czują się zawiedzeni z powodu przełożenia imprez sportowych. Szczecineccy lekkoatleci byli jednymi z faworytów do zdobycia medali. -Czuje się zawiedziona, ale jeśli zawody odbędą się we wrześniu, to powalczę o medal - powiedziała Magdalena Tomczak – Gołowicz Wicemistrzyni Polski u-18 w biegu przez płotki na 60 m.
 
Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki, aby nad Trzesiecko młodzież przywiozła kolejne medale. Najlepiej w złotym kolorze.
 
Więcej informacji dziś (11.05.) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: