Droga w Kądzielni oraz łącznik w Szczecinku z dofinansowaniem wojewody

  • Adrian Wolanin
  • 2020-05-10 09:05:16
Droga w Kądzielni oraz łącznik w Szczecinku z dofinansowaniem wojewody
  • Foto: TV Gawex

Rządowe środki w wysokości ponad 6,3 mln zł trafią do samorządów z powiatów szczecineckiego i sławieńskiego na realizację 4 inwestycji drogowych. Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał umowy o dofinansowanie przebudowy i budowy dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Fundusz Dróg Samorządowych służy przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa i komfortu życia osób, które muszą dojeżdżać do pracy, wozić dzieci do szkół i przedszkoli, czy załatwiać swoje sprawy. Wiele z dróg, po których codziennie się poruszają nie było remontowanych od lat i znajduje się w fatalnym stanie – mówi wicewojewoda Marek Subocz.

Powiat szczecinecki

  • Powiat szczecinecki: przebudowa 1 km drogi powiatowej nr 1284Z w miejscowości Kądzielna wraz z przebudową obiektu inżynierskiego. Dofinansowanie z FDS wynosi 1 mln 125 tys. zł. Wartość inwestycji to 2 mln 251 tys. zł.
  • Miasto Szczecinek: budowa 449 metrów nowej drogi w miejscowości Szczecinek łączącej ul. Polną z ul Kołobrzeską. Dofinansowanie z FDS wynosi ponad 1 mln 869 tys. zł, a wartość projektu to 2 mln 671 tys. zł.

Powiat sławieński

  • Gmina Darłowo: przebudowa 983-metrowego odcinka drogi gminnej w miejscowości Kowalewice. Dofinansowanie z FDS wynosi ponad 1 mln 198 tys. zł. Wartość inwestycji: 2 mln 397 tys. zł.
  • Gmina Postomino: przebudowa blisko 1,7 km drogi gminnej nr 160044Z w miejscowości Złakowo. Dofinansowanie inwestycji wartej 4 mln 302 tys. zł. z FDS wynosi 2 mln 151 tys. zł.

Info: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: