Zdradził go brak maseczki ochronnej

  • Adrian Wolanin
  • 2020-05-09 09:54:20
Zdradził go brak maseczki ochronnej
  • Foto: TV Gawex

Policjanci z Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie zatrzymali do kontroli samochód w którym żaden z pasażerów nie miał na sobie maseczki ochronnej. Policyjnej kontrola zakończyła się nie tylko mandatami ale również zarzutami dla dwóch spośród czterech osób przebywających w pojeździe.

W środę (06.05) borneńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault. W pojeździe podróżowały cztery młode osoby, ale żadna z nich nie miała na sobie maseczki ochronnej, co uwarunkowane jest panującymi obostrzeniami. Podczas sprawdzenia 37-letniego kierującego w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec Szczecinka ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. A co więcej, policjanci podczas sprawdzenia wymaganego wyposażenia pojazdu zainteresowali się 5 kg kawy oraz kosmetykami, które znajdowały się w bagażniku. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że artykuły te pochodzą z kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Bornego Sulinowa, którego młody mężczyzna był częstym bywalcem. Mundurowi ustalili, że 18-letni pasażer kilka dni wcześniej w tym samym sklepie dokonał podobnej kradzieży. Łączna ilość strat została wyceniona na kwotę ponad 600 zł.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych a jego osobą zainteresowani są policjanci z jednostek ościennych na terenie których odnotowane zostały podobne kradzieże.

Zatrzymani przez borneńskich policjantów mężczyźni odpowiedzą w przypadku 37-latka za nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast 18- latek odpowie za kradzież za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Info: asp. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: