Zmiany w Komunkacji Miejskiej. Rowery znów dostępne, oraz nowy rozkład jazdy autobusów

  • Jakub Diakun
  • 2020-05-07 12:57:01
Zmiany w Komunkacji Miejskiej. Rowery znów dostępne, oraz nowy rozkład jazdy autobusów
  • Foto: TV Gawex

Długo wyczekiwane przez mieszkańców rowery miejskie, od dziś są ponownie dostępne. Korzystanie z jednośladów wymaga jednak stosowania specjalnych środków ochrony osobistej. To niejedyne dobre wieści dla mieszkańców Szczecinka. Rozkład jazdy komunikacji zbiorowej, ponownie został dostosowany do potrzeb mieszkańców.

Wielu mieszkańców Szczecinka korzysta z dostępnej komunikacji zbiorowej. Niestety w związku z wybuchem pandemii, rozkład jazdy szczecineckich autobusów musiał ulec zmianie. Wszystko to ma na celu w możliwe największym stopniu dostosowanie się do obowiązujących przepisów. Najważniejsze zmiany, dotyczą kursów autobusu w dni robocze.
Wciąż zgodnie z obowiązującymi przepisami w środkach komunikacji zbiorowej zajęta może być tylko połowa dostępnych miejsc. Niestety mieszkańcy często o tym zapominają, nie stosując się do obowiązującego prawa.

Alternatywą dla komunikacji zbiorowej, mogą być dostępne od dziś rowery miejskie. Jednoślady od pierwszych dni swojego funkcjonowania cieszą się niemałą popularnością.  Korzystanie z rowerów jest możliwe tylko pod warunkiem stosowania środków ochrony osobistej.

Rowery dostępne są w wielu punktach naszego miasta. Co roku mieszkańcy chętnie z nich korzystali, co znacząco pozwalało na ograniczenie tłoków w autobusach. W dobie pandemii korzystanie z jednośladów można uznać za bezpieczniejszą opcję przemieszczania się niż komunikacja zbiorowa.
 
Więcej informacji dziś (07.05) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: